Pęknięcie ścian w budynku wielorodzinnym przy ul. Średniej. 16 osób zostało ewakuowanych

W godzinach nocnych przy ulicy Średniej w jednym z budynków wielorodzinnych doszło do pęknięcia betonowego stropu oraz murowanych ścian konstrukcyjnych wewnętrznych i zewnętrznych. Z budynku ewakuowano 16 osób. Powiatowy Inspektor Budowlany wyłączył budynek z użytkowania.

Google Maps
Pękniecie ścian budynku przy ul. Średniej

Do zdarzenia doszło przed godziną 2 w poniedziałek, 12 grudnia. Przy ulicy Średniej 7 w budynku wielorodzinnym na ostatniej kondygnacji doszło do pęknięcia ścian oraz podłogi, a na ich skutek nastąpiło wybrzuszenie ściany.

- Z budynku zostało ewakuowanych 16 osób, Powiatowy Inspektor Budowlany po przybyciu na miejscu wyłączył budynek z użytkowania, wskutek zdarzenia nikt nie został ranny - wyjaśnia st. kpt. Tomasz Szymański, rzecznik prasowy chorzowskiej komendy Państwej Straży Pożarnej.

Osoby ewakuowane udały się do swoich rodzin. Służby nie musiały wyznaczyć lokalu zastępczego dla mieszkańców budynku wielorodzinnego.

AKTUALIZACJA:

Jak informuje Katarzyna Hohuł z Urzędu Miasta Chorzów budynek przy ul. Średnie 7 został całkowicie wyłączony z użytkowania, taką decyzję podjął Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Teren został zabezpieczony. Zarządca budynku został zobowiązany do przedstawienia w ciągu tygodnia ekspertyzy, jakie prace budowlane powinny zostać wykonane, by budynek został dopuszczony do użytkowania. Dopiero wtedy zapadnie decyzja czy i kiedy mieszkańcy mogą wrócić do swoich mieszkań.

Straż

Może Cię zainteresować:

Podtrucie tlenkiem węgla w budynku przy ulicy Mickiewicza. Pięć osób trafiło do szpitala

Autor: Martyna Urban

06/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon