Park Śląski ma aplikację mobilną. W niej mapa, atrakcje, przewodnik czy gry terenowe

Mapa, najważniejsze atrakcje, multimedialny przewodnik czy gry terenowe – to wszystko można znaleźć w aplikacji mobilnej Parku Śląskiego. Jest też nowa strona internetowa parku.

Aplikacja mobilna Parku Śląskiego oraz jego nowy serwis internetowy zostały zbudowane w oparciu o wspólny system zarządzania treścią. - Na stronie zawarte zostały informacje właściwe dla tego typu serwisu, natomiast wersja mobilna została wyposażona w funkcje, które w znaczny sposób ułatwiają im zaplanowanie i spędzanie czasu na terenie Parku Śląskiego – podkreśla Dagmara Piskorz, rzeczniczka prasowa parku.

Propozycje tras spacerowych i gry terenowe w aplikacji Parku Śląskiego

W aplikacji mobilnej jest m.in. mapa Parku Śląskiego oraz informacje o wszystkich atrakcjach wraz z ich zdjęciami, opisem oraz dokładną lokalizacją. Najciekawsze mają dodatkowo audioprzewodnik i zdjęcia 360°. Multimedialny przewodnik zawiera także wiele praktycznych informacji, takich jak miejsca parkingowe, restauracje czy też najbliższe wydarzenia odbywające się na terenie parku. W aplikacji są także propozycje tras spacerowych, w tym ścieżka ornitologiczna i dendrologiczna. Jest również ścieżka biegowa oraz trasa rolkowa czy rowerowa, a dzięki lokalizacji GPS można na bieżąco śledzić swoją pozycję.

Czytaj także:

Chorzów: ZOO można zwiedzać z aplikacją mobilną!

- Ciekawą propozycją dla użytkowników są gry terenowe, które w ciekawy i edukacyjny sposób pomagają odwiedzić najważniejsze atrakcje Parku. Jest to idealny sposób na aktywne zwiedzanie, zarówno dla indywidualnych osób, jak i dla rodzin z dziećmi – czytamy w opisie aplikacji.

Aplikacja jest darmowa i dostępna w czterech wersjach językowych: polskim, angielskim, niemieckim oraz czeskim. Można ją pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Wykonawcą aplikacji moblinej i nowej strony internetowej, jest spółka Amistad z Krakowa, a łączny kwota zamówienia to blisko 160 tys. zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon