Orszaki Trzech Króli w Chorzowie. Przez miasto przejdą dwa korowody

W sobotę, 6 stycznia 2024 r., kościół katolicki obchodzi święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwane w Polsce świętem Trzech Króli. Z tej okazji w wielu miastach organizowane są Orszaki Trzech Króli. Także w Chorzowie, gdzie przejdą dwa takie barwne korowody.

fot. SDK
Orszaki Trzech Króli w Chorzowie

Święto Trzech Króli, czyli uroczystość Objawienia Pańskiego (Epifanii), to jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim, którego początki sięgają IV wieku. W Polsce od ponad dziesięciu lat 6 stycznia to ponownie dzień wolny od pracy, a w wielu miastach organizowane są Orszaki Trzech Króli. Także w Chorzowie, gdzie takie jasełka odbywają się tego dnia dwukrotnie.

Wielkohajducki Orszak Trzech Króli

Jako pierwszy, już po raz 11., wyruszy Wielkohajducki Orszak Trzech Króli, organizowany przez Parafię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym. W tym roku orszak przejdzie ulicami Trzyniecką, Długą i Wyspiańskiego do kościoła przy ul. Długiej 32, pod hasłem „W jasełkach leży”.

  • 9.30 – zbiórka uczestników na parkingu Betamed (przy ul. Racławickiej 20)
  • 9.40 – początek orszaku
  • 10.30 – msza

Po mszy zaplanowano poczęstunek przed kościołem. Wszyscy przebrani uczestnicy orszaku otrzymają słodkie nagrody. Będzie także konkurs na orszakową koronę.

Chorzowski Orszak Trzech Króli

Chorzowski Orszak Trzech Króli, organizowany po raz 14., wyruszy o godz. 17.00 sprzed kościoła pw. św. Marii Magdaleny, przy ul. Bożogrobców 31. Korowód przejdzie do ogrodu Starochorzowskiego Domu Kultury, przy ul. Siemianowickiej 59.

- W oczekiwaniu na ich przybycie towarzyszyć nam będą „Anielskim kolędowaniem” uczestnicy zajęć studia artystycznego BANDA Rabanda, Chorzowski BRASS BAND oraz zwierzęta w żywej szopce. Serdecznie prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom na ten niezwykły spacer przebrać się za kolędujących pastuszków lub jednego z Trzech Króli – informują w SDK.

Na koniec zaplanowano finałowy koncert XIX Starochorzowskiego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.

Chorzów Batory Orszak Trzech Króli 2022

Może Cię zainteresować:

Orszak Trzech Króli przeszedł przez Chorzów Batory. Zobaczcie zdjęcia

Autor: Redakcja

06/01/2022

Zabytkowy gmach poczty w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Najpiękniejsza poczta w Polsce jest na Śląsku. Styl gotycki absolutnie nie wyklucza się! [ZDJĘCIA]

Autor: Maciej Poloczek

23/12/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon