One Man Act. Darmowy koncert w Starochorzowskim Domu Kultury

W ramach Ogrodowej Strefy Kultury w sobotę, 29 lipca 2023 r., w Starochorzowskim Domu Kultury wystąpi Samuel Baron. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

fot. SDK
One Man Act Darmowy koncert w Starochorzowskim Domu Kultury

Ogrodowa Strefa Kultury działa przez całe wakacje w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59 w Chorzowie. W tym roku był już m.in. Indian Festival Day, koncert z piosenkami Leonarda Cohena oraz Potańcówka Barbeque. Z kolei w sobotę, 29 lipca 2023 r., wystąpi tam Samuel Baron z koncertem One Man Act.

- Samuel Baron to autor tekstów, kompozytor i wokalista. Choć wychowany na Śląsku, trudno oprzeć się wrażeniu, że dorastał w latach 60. ubiegłego wieku gdzieś na obrzeżach Kalifornii. Jego dorobek składa się niemal wyłącznie z zagmatwanych wątków i akrobatycznych zwrotów akcji: zaczynał z gitarą i psychodelicznymi balladami, aby stopniowo zbliżać się w stronę scenicznego performansu. Z czasem wpadł w sidła elektroniki i rozpoczął występy z hałaśliwymi setami nawiązującymi do współczesnych gatunków muzyki miejskiej. W ostatnim czasie Samuel wrócił do tego, co zdaniem zarówno słuchaczy, jak i recenzentów robi najlepiej: komponowania niezwykle chwytliwych melodii i pisania rozbrajających szczerością przekazu tekstów, których nie sposób wyrzucić z pamięci – informują w SDK.

Samuel Baron jako solista ma na koncie cztery albumy z autorskimi piosenkami. W ostatnich latach komponował i pisał także piosenki do spektakli Teatru Śląskiego, Teatru Korez czy Teatru Gry i Ludzie. Współpracuje też z producentem Marcinem Borsem (odpowiedzialnym za albumy takich artystów jak Budyń, Gaba Kulka, Nosowska, Mrozu, Happysad czy Myslovitz), z którym tworzy alternatywną wytwórnię Saints of Suburbia. Jego obecny repertuar to połączenie folku z poezją, knajpianą balladą i odrobiną punka.

Ogrodowa Strefa Kultury w SDK Na otwarcie goście z Indii

Może Cię zainteresować:

Rusza Ogrodowa Strefa Kultury w SDK. Na otwarcie goście z Indii

Autor: Redakcja

30/06/2023

Kulinarna podróż w przeszłość w chorzowskim skansenie Zapowiada się bardzo smaczna impreza

Może Cię zainteresować:

Kulinarna podróż w przeszłość w chorzowskim skansenie. Zapowiada się bardzo smaczna impreza

Autor: Maciej Poloczek

19/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon