Ogród Świateł Lampa Aladyna. Już tam byliśmy. RECENZJA nowej atrakcji Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka

Oficjalne otwarcie nowej atrakcji Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka w piątek 5 listopada 2021 r. My tam już byliśmy przed premierą. Przeczytaj recenzję Ogrodu Świateł Lampy Aladyna i przekonaj się, czy warto tam pójść z rodziną.

26-hektarowy teren Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka wydaje się być stworzony do ugoszczenia takiej atrakcji jak Ogród Światła. Położony na rozległym terenie, wokół jeziorka, a jednak w centrum aglomeracji. Dzięki temu, że to lunapark, oprócz Ogrodu Światła można skorzystać też z niektórych urządzeń, karuzel, i przede wszystkim - Diabelskiego Młyna, z którego widać kolorowe od świateł miasteczko.

Ceny biletów i informacje organizacyjne: Ogród Świateł Chorzów. Ceny biletów. Otwarcie nowej atrakcji w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku 5 listopada

Lampa Aladyna motywem przewodnim Ogrodu Świateł w Legendii

Ogród Świateł Lampa Aladyna będzie działać od 5 listopada 2021 roku. Atrakcje świetlne dostały wspólny mianownik - to baśń Lampa Aladyna. Przez całą trasę przewijają się więc motywy znane z tej baśni, czyli Dżin, sam Aladyn, piękna księżniczka, ale też wąż z jaskini pełnej skarbów czy strażnicy. Dodaje to trochę egzotyki do polskiej jesieni.

W sumie Ogród Świateł w Legendii składa się z 500 tysięcy lampek ledowych. Owinięte różnokolorowymi światełkami są drzewa w Legendii, świecą się też karuzele i urządzenia. Gdzieniegdzie umieszczono podświetlane figury, a to pawia, a to ptaka na drzewie. Do tego świetlna łąka oraz pokazy - mapping (o konkretnych godzinach, cztery razy na godzinę) - odwołujący się do baśni Lampa Aladyna, pokaz laserowy czy rzekę świateł na jeziorze. Spacerując po Ogrodzie Światła dwa razy przechodzimy przez świetlne tunele, są też dwa labirynty dla dzieci, jeden mały, drugi trochę większy.

Wcześniej pisaliśmy: Ogród Świateł od października w Legendii Wesołym Miasteczku! To będzie hit. Zdjęcia

Gra dla rodzin z dziećmi to świetny pomysł

Organizatorzy przygotowali też grę dla dzieci. Na początku wycieczki pobiera się specjalny papierowy karnecik, i podążając wzdłuż ścieżki, rozwiązujemy zagadki umieszczone na tablicach, ścierając odpowiednie miejsca na zdrapce w karnecie. Jeśli poprawnie odpowiemy na wszystkie pytania, ujawni się tajne hasło. Wszyscy, którzy je odgadną, otrzymają przy wyjściu upominek. W dodatku to gra w języku polskim i angielskim.

W czasie otwarcia Ogrodu Świateł będą czynne punkty gastronomiczne w Legendii.

Ogród Światła Lampa Aladyna to świetna atrakcja na ponure jesienne i zimowe popołudnia i wieczory. Można choć na trochę przenieść się do kolorowego świata. Do tego pełno tu "instagramowych" miejsc, w których można sobie zrobić pamiątkowe fotki. Wróżymy powodzenie Lampie Aladyna.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ogród Świateł, Chorzów

Ogród Świateł Chorzów. Ceny biletów. Nowa atrakcja

"Elka" Park Śląski

Ogłoszono przetarg na trzecią nitkę "Elki"

Ogród Świateł Lampa Aladyna Wizualizacja

Opóźnienie otwarcia Ogrodu Świateł w Legendii

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

ZDJĘCIE GŁÓWNE

Odkryj magiczny Szydłów, zwany stolicą śliwki!

Strefa Carnall, Zabrze

Nowa atrakcja turystyczna na Śląsku

Chłopak

Chorzów: Akcja Lato 2021