Ogród Świateł od października w Legendii Wesołym Miasteczku! To będzie hit. Zdjęcia

Zapowiada się świetna (i świetlna!) nowość w Legendii Wesołym Miasteczku w Chorzowie. Powstanie tu Ogród Świateł. Sprawdźcie szczegóły.

Już pod koniec października 2021 w Chorzowie będzie można poczuć się jak w baśni. Po dużym sukcesie zeszłorocznej edycji Ogrodu Świateł - Alicja w Krainie Czarów w Krakowie, która zachwyciła blisko 300 tysięcy zwiedzających, również i tej jesieni organizator wystawy, CD Lighting, zaczaruje aż 3 miasta: Chorzów, Kraków oraz Warszawę. Tematyka wystaw w każdym z tych miast będzie nawiązywała do innej bajkowej krainy.

Ogród jak z Lampy Aladyna w Legendii

W ciągu 4 miesięcy sezonu jesienno-zimowego Lampa Aladyna będzie na wyciągnięcie ręki. Dzięki zaczarowanym drzewom, udekorowanym przez ponad pół miliona kolorowych świateł LED, Chorzów rozświetli największy tematyczny park rozrywki w Polsce - Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko.

Ceny biletów: Ogród Świateł Chorzów. Ceny biletów. Otwarcie nowej atrakcji w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku 5 listopada

Na świeżym powietrzu, w otoczeniu 26 hektarów parku i jeziora, czekać będzie na zwiedzających kilkadziesiąt instalacji świetlnych, atrakcji multimedialnych, pokazy laserowe wraz z pełną oprawą dźwiękową oraz video mappingi. Podczas zwiedzania wystawy dostępnych będzie wiele z dotychczasowych zjeżdżalni, karuzeli i innych atrakcji Legendii, takich jak Jama Bazyliszka z rura parkiem, Gaj Urwisów, diabelski młyn Legendia Flower, Tea Cups, Magical Lake Expedition, Royal Ballroom oraz wybrane atrakcje dziecięce.

Ogromne instalacje świetlne w Wesołym Miasteczku

Zwiedzający, krocząc przez kolejne etapy historii Aladyna, będą mogli podziwiać ogromne instalacje świetlne przedstawiające przygody bohatera z Dżinem, z piękną Jasminą, czy spotkać gwardię ogromnych strażników Sułtana, stojących na straży 30-metrowego tunelu świetlnego oraz odwiedzić 12-metrową Jaskinię Cudów w kształcie węża.

Nasza recenzja Ogrodu Świateł: Ogród Świateł Lampa Aladyna. Już tam byliśmy. RECENZJA nowej atrakcji Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka

Ponadto wśród atrakcji multimedialnych i pokazów świetlnych wszyscy goście będą mieli możliwość zobaczenia m.in. widowiskowych pokazów choinki multimedialnej stworzonej z 40 000 świateł LED, 24-metrowego animowanego tunelu świetlnego, Łąki Multimedialnej, czy Lasu Burzowego imitującego efekty pogodowe. Wizualna uczta nie kończy się jednak na ziemi za sprawą największej tego typu atrakcji w Europie - spektaklu Rzeki Świateł, który odbywa się na wodzie oraz licznym konstrukcjom świetlnym w kształcie egzotycznych roślin i zwierząt, odbijających się po zmroku od tafli jeziora.

Zagadki i wyzwania dla najmłodszych

Ogród Świateł udowodni, że aby oderwać się na moment od codzienności nie trzeba odrywać się od ziemi - wystarczy wejść do kosza kolejnej skrzącej się od świateł atrakcji – balonu. To tylko jeden z wielu photo pointów rozmieszczonych na terenie całej wystawy. Nie zabraknie również zagadek, zabaw i wyzwań dla najmłodszych, które dodatkowo urozmaicą zaczarowane spacery.

Wydarzenie pełni rolę wystawy plenerowej i nie wymaga bezpośredniej interakcji z żadnymi eksponatami. Dla komfortu zwiedzających, zakup biletów online będzie limitowany i możliwy wyłącznie na wybrane godziny zwiedzania.

Ceny biletów na Ogród Świateł

Bilety ulgowe, normalne oraz rodzinne, w zależności od dnia, będą w cenach od 29 zł do 39 zł dostępne online na stronie www.ogrodswiatel.pl, w systemie sprzedaży GoPass oraz w kasach Legendii.

AKTUALIZACJA 26.10.2021

Zaplanowane na 29 października 20219 r. otwarcie Ogrodu Świateł w Chorzowie i dwóch innych miastach zostało przełożone. Nowy termin otwarcia to 5 listopada 2021 r. a sprzedaż biletów ma ruszyć do końca października.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon