Nowy prezes Parku Śląskiego wybrany bez konkursu. To Paweł Bilangowski, ostatnio koordynator wolontariuszy w hospicjum w Tychach

Dzisiaj, 1 listopada 2021 roku, ukazało się oświadczenie Rady Nadzorczej Parku Śląskiego, informujące o powołaniu na stanowisko prezesa Parku Śląskiego Pawła Bilangowskiego.

Park Śląski
Park Śląski

Park Śląski ma nowego prezesa. Po tym, jak po zaledwie ponad roku piastowania tej funkcji, z fotela prezesa zrezygnowała Agnieszka Brożek - pisaliśmy o tym pod koniec września: Prezes Parku Śląskiego, Agnieszka Bożek, złożyła rezygnację!, funkcję tę sprawował jej zastępca.

Kto jest nowym prezesem Parku Śląskiego

Już w tym tygodniu "Gazeta Wyborcza" napisała, że prawdopodobnie nowym prezesem Parku Śląskiego będzie Paweł Bilangowski, ostatnio pracujący jako koordynator wolontariatu w Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” w Tychach. Pisaliśmy o tym 29 października: Park Śląski ma nowego prezesa! Kto to taki?

Przypuszczenia te potwierdziły się. 1 listopada 2021 r. ukazało się oświadczenie Rady Nadzorczej Parku Śląskiego:

"27 października 2021 r. odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Parku Śląskiego. Rada Nadzorcza Parku z dniem 1 listopada 2021r. powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. Gen Jerzego Ziętka S.A. Pawła Bilangowskiego – doświadczonego menadżera oraz społecznika.

Paweł Bilangowski ukończył Wyższą Szkołę Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach, kierunek: zarządzanie i marketing, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, kierunek Public Relations oraz z wyróżnieniem MBA Executive. Posiada doświadczenie na stanowiskach kierowniczych, z zakresu tworzenia i realizacji strategii rozwoju oraz pozyskiwania środków unijnych".

To już szósty prezes Parku Śląskiego w ciągu ostatnich 3 lat

To już szósta osoba na tym stanowisku w ciągu trzech lat rządów PiS w województwie śląskim. Przed nim prezesem była Agnieszka Bożek (przez 1,5 roku), Tomasz Papaj (przez 8 miesięcy), a wcześniej: Aneta Moczkowska (do jesieni 2018 r.), Marek Widuch (przez 7 miesięcy), Krzysztof O. (dwa miesiące, zatrzymany pod zarzutem łapówkarstwa).

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon