Park Śląski ma nowego prezesa! Kto to taki?

Od listopada kierowaniem Parkiem Śląskim w Chorzowie ma się zająć Paweł Biliangowski, dotychczas koordynator wolontariatu w Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” – podała Gazeta Wyborcza. W Parku Śląskim na razie nie potwierdzają tej informacji.

fot. FB/Park Śląski
Park Śląski

Według Gazety Wyborczej Paweł Biliangowski został już powołany na prezesa Parku Śląskiego, a urzędowanie ma rozpocząć od 1 listopada 2021 r. Na razie nikt tych informacji jednak nie potwierdza. Jak powiedziała redakcji chorzowski.pl Dagmara Piskorz, rzecznik prasowa Parku Śląskiego, komunikatu w tej sprawie należy się spodziewać na początku przyszłego tygodnia.

Paweł Biliangowski jest koordynatorem wolontariuszy w Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” z Tychów. Jak informuje Gazeta Wyborcza z danych dostępnych w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że do tej pory nie był we władzach żadnej spółki. Związany był, podobnie jak obecny marszałek województwa Jakub Chełstowski, ze Stowarzyszeniem „Tychy Naszą Małą Ojczyzną”.

Czytaj także:

Prezes Parku Śląskiego, Agnieszka Bożek, złożyła rezygnację!

Dotychczasowa prezes Parku Śląskiego, Agnieszka Bożek, blisko miesiąc temu złożyła rezygnację ze stanowiska. Pełniła tę funkcję od lutego 2020 roku, czyli nieco ponad 1,5 roku. Była piątą osobą na tym stanowisku w ciągu trzech lat rządów PiS w województwie śląskim. Przed nią prezesem był Tomasz Papaj (przez 8 miesięcy), a wcześniej: Aneta Moczkowska (do jesieni 2018 r.), Marek Widuch (przez 7 miesięcy), Krzysztof O. (dwa miesiące, zatrzymany pod zarzutem łapówkarstwa).

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Park Śląski miasteczko ruchu drogowego

W Parku Śląskim powstanie miasteczko ruchu drogowego

Park Śląski zniszczone latarnie 1

Wandale zdewastowali latarnie w Parku Śląskim!

Zespół Żywica

Ruszają darmowe koncerty w Rebel Garden Cafe

Fest festival 2019

FEST Festival 2021 tylko dla zaszczepionych!

Park Śląski Odnowione okolice stawów przy Planetarium Śląskim i Świątyni Petrycha

Zmieniły się kolejne miejsca w Parku Śląskim