Nowy komendant Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie

Chorzowscy strażacy mają nowego szefa. Komendantem Miejskim Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie został bryg. Arkadiusz Labocha.

Uroczyste przekazanie obowiązków służbowych Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej odbyło się w środę, 30 listopada 2022 r. St. bryg. Paweł Nalepka, dotychczasowy szef chorzowskich strażaków, przeszedł na emeryturę. Na stanowisku zastąpił go bryg. Arkadiusz Labocha, dotychczasowy Komendant Miejski PSP w Świętochłowicach.

Arkadiusz Labocha – nowy Komendant Miejski PSP w Chorzowie

Arkadiusz Labocha jest w Chorzowie dobrze znany. W tym mieście podjął służbę już w 1995 r. po ukończeniu Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Został wtedy dowódcą zastępu. Później był m.in. dowódcą sekcji i dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej. Przez kilkanaście lat był też oficerem prasowym Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Od marca 2018 r. był komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Świętochłowicach.

Jako dowódca uczestniczył w wielu skomplikowanych akcjach ratowniczo-gaśniczych, takich jak: katastrofa budowlanej przy ul. Ratuszowej w Chorzowie, jako jeden z dowódców podczas akcji ratowniczej na terenie międzynarodowych targów Katowickich w 2006 roku, podczas działań ratowniczo-gaśniczych przy pożarze hali zawierającej odpady magnezu w 2007 roku, akcji ratowniczo-gaśniczej podczas pożaru hali produkcyjnej styropianu w 2012 roku, akcji ratowniczo-gaśniczej podczas pożaru hali produkcyjnej nadtlenku benzoilu w 2016 roku, podczas pożaru beczek z fosforem w 2017 roku. Uczestniczył również w działaniach straży pożarnej polegających na usuwaniu skutków powodzi w 1997 roku.

Chorzów Pożar na ul Powstańców

Może Cię zainteresować:

Groźny pożar w Chorzowie. Ewakuowano 13 osób

Autor: Redakcja

17/11/2022

Straż pożarna

Może Cię zainteresować:

Dwoje dzieci i dwoje dorosłych zatrutych tlenkiem węgla w Chorzowie trafiło do szpitala

Autor: Patryk Osadnik

02/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pożar w elektrociepłowni CEZ Chorzów W akcji brało udział 11 zastępów straży pożarnej

Pożar w elektrociepłowni CEZ Chorzów

Zasnął pijany i spowodował pożar Był poszukiwany

Zasnął pijany i spowodował pożar. Był poszukiwany

Chorzów pożar przy ul Batorego

Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru

Pilne

Wybuch gazu na Irysie. Dwie osoby poszkodowane

Chorzów pożar w zakładzie Novichem

Pożar w firmie Novichem w Chorzowie. Jakie były przyczyny?

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Pozar1

Nocny pożar na Irysie w Chorzowie. Spłonęły dwa...