Groźny pożar w Chorzowie. Ewakuowano 13 osób

W środę, 16 listopada 2022 r., późnym wieczorem w Chorzowie doszło do groźnego pożaru. Paliło się mieszkanie w kamienicy przy ul. Powstańców.

fot. 112Katowice Służby Ratunkowe
Chorzów Pożar na ul Powstańców

Chorzowska Straż Pożarna zgłoszenie o pożarze odebrała tuż po godz. 20.30. Paliło się mieszkanie na 4 piętrze kamienicy przy ul. Powstańców 1 (w budynku mieści się m.in. Chorzowska Piwiarnia Warki), przy wjeździe na chorzowską estakadę. W mieszkaniu, w którym doszło do pożaru nikogo nie było i nikt nie został poszkodowany. Według informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego ewakuowano w sumie 13 mieszkańców kamienicy.

- W akcji brało udział 8 zastępów Straży Pożarnej i 27 ratowników. Działania zakończyły się przed godz. 1.00 w nocy. Większość mieszkańców kamienicy wróciła do swoich mieszkań – mówi kpt. Tomasz Szymański, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie.

Pożar spowodowało prawdopodobnie zaprószenie ognia. W trakcie działań gaśniczych chwilowo zablokowany był wjazd i zjazd na estakadę.

AKTUALIZACJA:

Jak poinformował chorzowski Urząd Miasta z użytkowania zostały wyłączone trzy mieszkania. Jedno z nich jest spalone. Pozostałe zostały zalane. Lokatorzy, którzy musieli opuścić swoje mieszkania przebywają u rodzin.

W zalanych lokalach trwa sprawdzanie instalacji gazowej i elektrycznej, które zostały wyłączone w całym pionie. Jeżeli okaże się, że są one bezpieczne, to będą mogli wrócić do swoich domów.

Chorzów Poszukiwany złodziej

Może Cię zainteresować:

Chorzowska policja poszukuje złodzieja. Okradł sklep w Vendo Parku

Autor: Redakcja

16/11/2022

Chorzów Nastoletni bandyta

Może Cię zainteresować:

Nastoletni bandyta z Chorzowa zatrzymany przez policję

Autor: Redakcja

14/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon