Nastoletni bandyta z Chorzowa zatrzymany przez policję

Kryminalni z Chorzowa zatrzymali nieletniego sprawcę przestępstw rozbójniczych oraz pobicia. Nastoletni bandyta trafił do schroniska dla nieletnich.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów Nastoletni bandyta

Według ustaleń policji zatrzymany nieletni przestępca wieczorem 3 października 2022 r. na ul. Wolności w Chorzowie zaatakował parę młodych ludzi.

- Używając przemocy doprowadził do stanu bezbronności 17-letniego mężczyznę i skradł na jego szkodę spodnie, buty oraz telefon komórkowy. Naruszył również nietykalność cielesną jego partnerki – informują chorzowscy policjanci.

Nieletni bandyta z Chorzowa był już znany policji

Po tym napadzie kryminalni z Chorzowa rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Zatrzymano go tydzień temu, 7 listopada 2022 r. Bandytą okazał się szesnastoletni mieszkaniec Chorzowa, dobrze znany policjantom. W przeszłości był on już bowiem zatrzymywany w związku z popełnieniem tego rodzaju przestępstw.

- Całościowa analiza materiałów tej sprawy jednoznacznie wskazała, że 16-letni agresor jest odpowiedzialny za przestępstwo rozbójnicze, jak również brał udział w pobiciu innego mężczyzny, który w wyniku tego ataku doznał poważnych obrażeń ciała – podkreślają policjanci. Młodociany przestępca trafił przed sąd rodzinny, a ten zdecydował o umieszczeniu go w schronisku dla nieletnich.

Narkotyki

Może Cię zainteresować:

Trzech chorzowian zamieszanych w handel narkotykami

Autor: Michał Wroński

13/11/2022

Chorzów poszukiwane za kradzież

Może Cię zainteresować:

Poszukiwane dwie kobiety podejrzewane o kradzież w Chorzowie

Autor: Redakcja

26/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon