Nowe stawki opłat za publiczne przedszkola w Chorzowie

Chorzowscy radni przyjęli nowe stawki opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez miasto. Od 1 września 2022 r. będzie drożej.

fot. pixabay.com
Przedszkole

Na sierpniowej sesji Rady Miasta Chorzów przyjęto uchwałę „w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Chorzów”. Za byli wszyscy głosujący radni.

Najwyższa stawka, na którą pozwalają przepisy

Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opieka w przedszkolach publicznych prowadzonych przez miasto Chorzów obejmuje 5 godzin dziennie. Za każdą kolejną rozpoczęto godzinę rodzice muszą zapłacić. Do tej pory stawka wynosiła 1 zł za godzinę, a od 1 września 2022 r. będzie to 1,14 zł za godzinę. To najwyższa możliwa stawka, na która pozwalają przepisy.

Zgodnie z uchwałą chorzowskiej rady miasta w przypadku, gdy do przedszkola uczęszcza dwoje lub więcej dzieci będących rodzeństwem, przy czym jedno z nich jest objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym, opłata za drugie dziecko wynosi 100% ustalonej stawki, a za trzecie i kolejne dziecko opłata wynosi 50%.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon