Nowa stawka opłat za przedszkola w Chorzowie. Od września 2024 r. będzie drożej

Od przyszłego roku szkolnego rodzice przedszkolaków z Chorzowa będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. W placówkach prowadzonych przez miasto opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego wzrosną po raz kolejny.

fot. freepik
Przedszkole

Rada Miasta Chorzów przyjęła (na sesji 23 maja 2024 r.) nową uchwałę „w sprawie ustalenia opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach prowadzonych przez Miasto Chorzów”. Zgodnie z zapisami uchwały opłaty za miejskie przedszkola wzrosną po raz kolejny. Za wprowadzeniem nowej stawki głosowali wszyscy radni obecni na sesji.

Wzrośnie opłata za przedszkola w Chorzowie

Bezpłatne nauczanie, wychowanie i opieka w przedszkolach publicznych prowadzonych przez miasto Chorzów obejmuje pięć godzin dziennie. Za każdą koleją rozpoczętą godzinę rodzice muszą płacić. Od 1 września opłata za godzinę wynosić będzie 1,44 zł. To maksymalna stawka określona w obwieszczeniu minister edukacji narodowej z 27 lutego 2024 r.

W uchwale zapisano, że w przypadku, gdy do przedszkola uczęszcza dwoje lub więcej dzieci będących rodzeństwem, przy czym jedno z nich jest objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym, opłata za drugie dziecko wynosi 100 proc. ustalonej stawki, a za trzecie i kolejne dziecko 50 proc.

Obecnie opłata wynosi 1,30 zł za godzinę, a w poprzednim roku szkolnym było to 1,14 zł za godzinę.

Chorzow zoo nocne zwiedzanie

Może Cię zainteresować:

Nocne zwiedzanie chorzowskiego zoo. Będzie można zanocować pod namiotem

Autor: Redakcja

27/05/2024

Rusza sezon na Wodnym Placu Zabaw w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Rusza sezon na Wodnym Placu Zabaw w Chorzowie. W tym roku nieco wcześniej niż zwykle

Autor: Redakcja

24/05/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon