Nocny pożar w Chorzowie. Dwie osoby trafiły do szpitala

Wczoraj w nocy doszło do pożaru przy ul. Hajduckiej w Chorzowie. Ewakuowano piętnaście osób, a dwie z objawami zatrucia trafiły do szpitala – podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach

Do pożaru doszło przy ul. Hajduckiej 23 w Chorzowie. Zgłoszenie o zadymieniu na klatce schodowej wpłynęło po godz. 21.00. Gdy strażacy przybyli na miejsce okazało się, że pali się w jednym z mieszkań na parterze budynku.

W mieszkaniu zapaliły się śmieci

- W mieszkaniu nagromadzone było wiele śmieci. Z relacji jego lokatora wynika, że przewróciła się świeczka i od niej te śmieci się zapaliły – mówi mł. kpt. Michał Ademek, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Chorzowie.

Przed przybyciem Straży Pożarnej z budynku ewakuowało się dziesięć osób, kolejne pięć ewakuowali strażacy. Jak podaje Wojewódzkie Centrum Zarządzania dwie osoby z objawami zatrucia trafiły do szpitala. Jedna z nich tam pozostała.

W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej. Działania zakończyły się przed godziną 23.00. Strażacy wyrzucili cześć śmieci z lokalu, w którym doszło do pożaru. Ewakuowani lokatorzy wrócili do swoich mieszkań.

Chorzowianin utonął w zalewie Nakło Chechło

Może Cię zainteresować:

Tragedia nad wodą. Chorzowianin utonął w zalewie Nakło-Chechło

Autor: Redakcja

11/09/2023

Diler z Chorzowa wpadł w Świętochłowicach

Może Cię zainteresować:

Diler z Chorzowa wpadł w Świętochłowicach. Twierdził, że z narkotykami nie ma nic wspólnego

Autor: Redakcja

08/09/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon