Noc z narkotykami przerwana przez chorzowską policję

Jest weekend – jest impreza. Dla jednych z alkoholem, a dla innych z narkotykami. Tym drugim miniony weekend zepsuła dwójka policjantów z Chorzowa. Zatrzymali w sumie cztery osoby z amfetaminą i marihuaną.

Chorzów Weekend z narkotykami

W nocy z piątku na sobotę (17 na 18 marca 2023 r.) dwójka mundurowych z chorzowskiej „jedynki”, czyli komisariatu w Batorym, miała wyjątkowego „nosa” do narkotyków. Już na początku patrolu dzielnicowi zwrócili uwagę na dwójkę osób - młody mężczyzna na widok radiowozu zachowywał się bardzo nienaturalnie. Policjanci postanowili więc ich wylegitymować, a wtedy mężczyzna był już bardzo nerwowy.

- Po chwili powód zachowania 26-latka był już znany. Mundurowi znaleźli u niego folię aluminiową, wewnątrz której był biały proszek. Jak się później okazało, była to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komisariatu – informują mundurowi.

„Owocny” partol dwójki chorzowskich dzielnicowych

Po sporządzeniu dokumentacji z zatrzymania dzielnicowi ponownie wyruszyli na patrol. Tym razem zwrócili uwagę na osobowe Volvo, które poruszało się bez zapalonych świateł. Zatrzymali więc samochód do kontroli. W środku było trzech mężczyzn i czuć było charakterystyczny zapach marihuany. Policjanci dokładnie sprawdzono więc wnętrze samochodu, kierowcę oraz pasażerów. Znaleźli marihuanę i amfetaminę.

- Dodatkowo kierowca, który w trakcie kontroli był bardzo pobudzony, został przebadany na zawartość środków odurzających w ślinie. Wynik badania wykazał obecność amfetaminy – dodają mundurowi. Cała trójka mężczyzn w wieku 39 i 26 lat z Chorzowa i Rudy Śląskiej została zatrzymana – dodają w chorzowskiej komendzie.

W trakcie nocnego patrolu dwójka dzielnicowych zabezpieczyła ponad 35 gramów amfetaminy i 10 gramów marihuany. Mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat więzienia, a za kierowanie samochodem pod wpływem środka odurzającego do dwóch.

Chorzów Pijany kierowca 1

Może Cię zainteresować:

Wjechał w znak i próbował uciekać. Zatrzymano pijanego kierowcę z Chorzowa

Autor: Redakcja

16/03/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Zatrzymany diler narkotyków z Chorzowa. Miał w mieszkaniu 2400 działek dilerskich

Autor: Redakcja

14/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon