Noc Teatrów GZM w Teatrze Rozrywki. Bilety na musical za pół ceny i wiele innych atrakcji

Jeden z najsłynniejszych musicali i bilety za pół ceny oraz bezpłatny koncert. Do tego m.in. spotkanie z artystami, zwiedzanie kulis czy gra terenowa. Tak zapowiada się 13. Noc Teatrów GZM w chorzowskim Teatrze Rozrywki.

fot. Teatr Rozrywki
Noc Teatrów GZM w Teatrze Rozrywki

Tegoroczna Noc Teatrów GZM odbędzie się 9 września. Weźmie w niej udział 14 teatrów Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zaprezentowane zostaną 24 spektakle, zaplanowano też ponad 50 różnych atrakcji. Bilety na wszystkie spektakle Nocy Teatrów GZM są co najmniej o połowę tańsze niż zwykle, są także przedstawienia i atrakcje zupełnie darmowe.

Darmowy jest też dojazd metropolitalnymi środkami transportu na wydarzenie Nocy Teatrów, wystarczy pobrać na telefon lub wydrukować specjalny kupon, uprawniający do bezpłatnych przejazdów. Na trasie nie mogło zabraknąć Teatru Rozrywki. Co przygotowano w Chorzowie?

Musical „Cabaret” – godz. 18.30

dla dorosłych i młodzieży powyżej 14 roku życia
bilety: 50% regularnej ceny biletów
rezerwacja: 32 346 19 32 34

Jeden z najgłośniejszych musicali świata „Cabaret”. Pozornie jest to tylko opowieść o dwojgu młodych ludzi, których łączy nagłe uczucie. Pozornie tylko na drugim planie znajduje się dramatyczna relacja dwojga starszych ludzi, którym okrutne koło historii nie pozwala na późną, być może ostatnią miłość.”Cabaret” jest przede wszystkim świetnie skonstruowaną, pełną wspaniałej, przebojowej muzyki opowieścią o rodzącym się nazizmie.

W burzliwych latach, jakie nastały po zakończeniu I wojny światowej, Berlin zmienił się w prawdziwie kosmopolityczne miasto. Koniec ograniczeń i zakazów, wyraźne rozluźnienie moralne i obyczajowe oraz – zrozumiała po wojennym koszmarze – afirmacja życia przyniosły ze sobą podmuch liberalizmu, a nawet rozwiązłości. W tej atmosferze w Berlinie świetnie czuć się zaczęli przybysze z różnych stron i z różnych półświatków: ekspresjoniści, seksomaniacy, tancerze-nudyści, defraudanci, królowie czarnego rynku, narkomani, transwestyci, sutenerzy, prostytutki, magowie…

O tym właśnie momencie, gdy granicząca z histerią afirmacja życia spotyka się z narastającą grozą nazizmu, opowiada musical „Cabaret”. Genialne dzieło Kandera, Masteroffa i Ebba znowu jest niebezpiecznie aktualne…

Koncert "Bartosz Listwan – Zaucha Projekt" - godz. 22.00

dla dorosłych, młodzieży i dzieci od lat 6
wstęp wolny
rezerwacja: 32 346 19 32 34

Koncert z muzyką artysty jazz-rockowego, który jest jedną z największych inspiracji muzycznych, synonimem doskonałości wokalisty rozrywkowego. Szczególną uwagę Bartosz Listwan w koncercie zwraca na fenomenalną swobodę artysty w ekspozycji warstwy rytmicznej zawartej w strukturach literackich, poczucie swingu, feeling, realizację fraz wokalnych z tak charakterystyczną ekspozycją faktury rytmicznej off beat, a przy tym dbałość o estetykę języka polskiego, zachowanie jego naturalnej akcentuacji.

Wnikliwa analiza powyższych elementów wykonawstwa wokalnego stała się dla Bartosza Listwana istotnym impulsem do podjęcia próby przedstawienia własnych adaptacji znanych evergreenów wykonywanych w zeszłym stuleciu przez mistrza. Wybór padł na utwory, które inspirowały go przede wszystkim ze względu na swoją treść muzyczną oraz wielki wpływ ma także wartość semantyczna prezentowanego repertuaru.

„Bartosz Listwan – Zaucha projekt” – stanowi zbiór dziesięciu autorsko zaaranżowanych utworów słowno-muzycznych, w tym kompozycje duetu Jerzego Jarosława Dobrzyńskiego – kompozytora oraz autora tekstów Zbigniewa Książka: Siódmy rok; Myśmy byli sobie pisani; Julo, czyli mus, męski blues; Byłaś serca biciem oraz Jak na lotni muzyka: Waldemar Świergiel, słowa: Andrzej Sobczak, Leniwy diabeł muzyka: Włodzimierz Korcz, słowa: Wojciech Młynarski; Co jest grane muzyka: Marek Stefankiewicz; słowa: Grażyna Brall, Gdzie ta muzyczka muzyka: Jacek Mikuła, słowa: Agnieszka Osiecka; Wieczór nad rzeką zdarzeń muzyka: Janusz Koman, słowa: Janusz Kondratowicz; Bądź moim natchnieniem muzyka: Antoni Kopff, słowa: Wojciech Młynarski.

Bartosz Listwan projekt ten postrzega nie tylko z perspektywy wokalisty, ale także współautora prezentowanych aranżacji. Wydarzenie osadzone w nurcie szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej, wzbogaconej o elementy jazzu, funky, folku, r’n’b, muzyki skandynawskiej oraz filmowej zbiór piosenek stanowi artystyczny ukłon w stronę jednego z najwybitniejszych polskich artystów XX wieku. Stanowi fuzję muzyki wokalnej oraz współbrzmień instrumentów akustycznych i elektronicznych.

Spotkanie z artystami występującymi w spektaklu „Cabaret” – godz. 21.20

dla dorosłych i młodzieży, dzieci od 6 roku życia
wstęp wolny
rezerwacja: 32 346 19 32 34

Rozmowa o słynnym musicalu "Cabaret", pracy nad spektaklem, przemyśleniach towarzyszącym przed wejściem na scenę. Każdy z artystów tworzących ten spektakl ma swoją historię drogi do roli, ciekawą anegdotę. To będzie okazja do wysłuchania rozmowy, zadania pytania artystom grającym główne role w musicalu "Cabaret", chwili prywatnej rozmowy i zrobieniu pamiątkowego zdjęcia. W rozmowie wezmą udział: Kamil Franczak, Wioleta Malchar, Hubert Waljewski, Elżbieta Okupska i Mirosław Książek. Spotkanie poprowadzi dyrektor Teatru Rozrywki - Aleksandra Gajewska.

Spacer po teatrze - godz. 21.20

dla dorosłych, młodzieży i dzieci od 6 roku życia
wstęp wolny
rezerwacja: 32 346 19 32 34

Zwiedzanie kulis teatru oraz opowieść o miejscach, na co dzień niedostępnych dla widzów. Jakie tajemnice kryje zaplecze sceny? Jakie to uczucie stanąć na Dużej Scenie Teatru Rozrywki? Jakie sekrety skrywają miejsca niedostępne dla widzów? Czy istnieją pytania dotyczące kulis teatru, które Was nurtują? Spacer po teatrze to idealna okazja, żeby poznać odpowiedzi na powyższe pytania.

Gra terenowa „Do musicalu wejdź” - godziny wejść: godz. 17.00, 17.20, 17.40, 18.00, 18.20, 18.40, 19.00, 19.20, 19.40, 20.00

dla dorosłych i młodzieży, dzieci od 6 roku życia
bilety: 10 zł/os.
rezerwacja: 32 346 19 32 34

Gra oparta na zasadach funkcjonowania escape roomu. Teatralne labirynty, zakamarki i rozwiązywanie zagadek wspólnie ze znajomymi, a wszystko po to, by dotrzeć do celu.

Garderoba gwiazd musicalu – w godzinach 17.00-22.00

dla dorosłych i młodzieży, dzieci od 6 roku życia
wstęp wolny
rezerwacja: 32 346 19 32 34

Przestrzeń we foyer Dużej Sceny z mini garderobą gwiazd oraz z teatralnymi kostiumami z największych musicalowych hitów Teatru Rozrywki, z możliwością przymierzenia kostiumów oraz nakryć głów przez widzów.

LOFT ESCAPE ROOM – Pokój „Ale sztuka!” - 21.00

dla dorosłych i młodzieży, dzieci od 6 roku życia
bilety: 30 zł mniej od ceny podstawowej, czyli: 2 osoby – 130 zł; 3 osoby – 150 zł; 4 osoby – 170 zł
rezerwacja: tel.: 579 272 229; loftescape@gmail.com;

miejsce: Loft Escape Room, ul. Wolności 93, Chorzów
Escape room w całości dedykowany Teatrowi Rozrywki.

Chorzów Vinyl Festival 2023 Kosmiczna edycja w Planetarium Śląskim

Może Cię zainteresować:

Chorzów Vinyl Festival 2023. Kosmiczna edycja w Planetarium Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

06/09/2023

Chorzów. Dzień Kartofla w skansenie 17 września 2023 r

Może Cię zainteresować:

Zapowiada się bardzo smaczna impreza. Dzień Kartofla w chorzowskim skansenie

Autor: Redakcja

05/09/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon