Nie pojadą tramwaje z Chorzowa do Katowic. Będzie komunikacja zastępcza

W Katowicach kończy się budowa nowej linii tramwajowej wzdłuż ul. Grundmanna. W związku z tą inwestycją po raz kolejny wstrzymany zostanie ruch tramwajowy pomiędzy Chorzowem a Katowicami.

Nie pojadą tramwaje z Chorzowa do Katowic

Prace torowe na rozjeździe tramwajowym ul. Grundamnna z ul. Chorzowską w Katowicach są na finiszu. Jak informują w Tramwajach Śląskich w najbliższych dniach wykonawca będzie betonował zamontowany układ torowym.

- Do wykonania zostały jednak w całości prace sieciowe na połączeniu nowej linii z linią biegnącą wzdłuż ul. Chorzowskiej. Aby wykonać te prace generalny wykonawca potrzebuje pięć dni przerwy w ruchu tramwajów. W tym czasie ma wykonać wszystkie elementy połączenia sieciowego między obiema liniami – mówi Andrzej Zowada, rzecznik prasowy Tramwajów Śląskich.

Zmiany na torach z Chorzowa do Katowic

Przerwa w ruchu tramwajowym wzdłuż ul. Chorzowskiej w Katowicach zaplanowana jest od 21 do 25 października 2023 r. W związku z tym wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • linie tramwajowe nr 0, 23 i 41 zostaną zawieszone
  • tramwaje linii nr 6 będą kursować na zmienionej trasie: Zawodzie Zajezdnia – Katowice pl. Wolności – Chorzów Rynek – Chorzów Stadion Śląski wg zmienionego rozkładu jazdy
  • tramwaje linii nr 46 będą kursować wg zmienionego rozkładu jazdy
  • uruchomiona zostanie przez ZTM autobusowa komunikacja zastępcza T-6 kursująca na trasie: Katowice Rynek – Chorzów Rynek
Jazda na cudzych blachach Teraz grozi za to nawet 5 lat

Może Cię zainteresować:

Chorzowianin jechał na cudzych „blachach”. Teraz grozi za to nawet 5 lat

Autor: Redakcja

16/10/2023

Początki Königshütte na zdjęciach

Może Cię zainteresować:

Początki Königshütte na zdjęciach z albumu hrabiego Donnersmarcka

Autor: Maciej Poloczek

26/04/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon