Chorzowianin jechał na cudzych „blachach”. Teraz grozi za to nawet 5 lat

Od 1 października 2023 r. jazda na cudzych „blachach” to przestępstwo. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Chorzowa. Choć to tylko jeden z jego problemów.

Jazda na cudzych blachach Teraz grozi za to nawet 5 lat

Podczas nocnego patrolu policjanci z chorzowskiej drogówki zwrócili uwagę na kierującego skuterem, który zamiast świateł mijania miał włączone światła drogowe. Zatrzymali go więc do kontroli. Mundurowi ustalili, że czterdziestoczteroletni mieszkaniec Chorzowa nie ma prawa jazdy, jego Yamaha nie jest zarejestrowana i nie posiada polisy OC.

- Na dodatek umieszczone na niej tablice rejestracyjne pochodziły z jednośladu zupełnie innej marki. Skuter został odholowany, a chorzowianin odpowie za swoje zachowanie przed sądem – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Policjanci przypominają, że 1 października 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące tablic rejestracyjnych. Teraz używanie „blach” nieprzypisanych do pojazdu, na którym je umieszczono lub używanie podrobionej tablicy to przestępstwo i grozi za to kara do 5 lat więzienia. Wcześniej było to jedynie wykroczenie.

Kolizja na DK79 w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Pijany mężczyzna wpadł pod auto na DK79. Potem trafił do aresztu

Autor: Redakcja

13/10/2023

Policja odzyskała rower skradziony w Chorzowie siedem lat temu

Może Cię zainteresować:

Policja odzyskała rower skradziony w Chorzowie... siedem lat temu

Autor: Redakcja

09/10/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon