Naukowo o piwie w chorzowskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej

W chorzowskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaplanowano wyjątkowe spotkanie popularnonaukowe. Tematem będzie piwo, złoty trunek towarzyszący ludzkości od zarania dziejów po dziś dzień.

Naukowo o piwie w chorzowskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej

„Piwo: Kufel wiedzy o napoju starym jak świat” to temat spotkania, które zaplanowano na wtorek, 10 października 2023 r., w Centrum Integracji Międzypokoleniowej, przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie. Początek o godz. 18.00.

- Nasz wykładowca, pan Michał Kopeć, to prawdziwy ekspert w dziedzinie piwowarstwa. Przybliży nam historię tego trunku, jego znaczenie kulturowe oraz sekrety produkcji. Będziemy mieli okazję dowiedzieć się, jak piwo ewoluowało przez wieki, a także jak wpłynęło na rozwój społeczeństw i tradycje – informują w CIM Chorzów.

Nazwanie piwa „napojem starym jak świat” to nie przesada. Najstarszy dowód na przyrządzenie złocistego napoju ze zboża pochodzi sprzed około 4000 lat p.n.e. Warzyli je Sumerowie zamieszkujący teren Mezopotamii. W paryskim Luwrze znajdują się gliniane sumeryjskie tabliczki, na których wygrawerowane są postacie przygotowujące piwo z orkiszu.

Ruch Chorzów nowy porter

Może Cię zainteresować:

Nowe piwo Ruchu Chorzów. To „1920” - limitowany porter bałtycki

Autor: Maciej Poloczek

09/12/2021

Chorzowskie piwo Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Nawarzyli sobie piwa. Ruch Chorzów zarabia na Chorzowskim!

Autor: Maciej Poloczek

26/10/2021

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon