Narodowe czytanie w Chorzowie. Gdzie i kiedy?

Bibliotekarki w kostiumach z epoki, audiobooki i spektakl Teatru Telewizji – tak zapowiada się Narodowe Czytanie w chorzowskich bibliotekach. Tegoroczną lekturą jest „Moralność Pani Dulskiej”, a impreza odbędzie się 3 września.

Moralność Pani Dulskiej

Narodowe Czytanie to akcja społeczna zapoczątkowana w 2012 roku, a jej celem jest propagowanie znajomości literatury polskiej. Wtedy publicznie czytano fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach były to m.in. „Lalka” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza czy „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

W tym roku odbędzie się jubileuszowa 10. odsłona Narodowego Czytania, a wybór padł na najsłynniejszy dramat Gabrieli Zapolskiej, czyli „Moralność Pani Dulskiej”. W Chorzowie impreza odbywać się będzie w dwóch filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

  • 12.00 i 17.00 Filia nr 2 (ul. Ryszki 11a) oraz w Filia nr 19 (ul. Kasprowicza 2) - odtwarzanie audiobooka „Moralność Pani Dulskiej” czyta Magdalena Zając-Zawadzka
  • 17.00) Filia nr 19 (ul. Kasprowicza 2) I p. - emisja spektaklu Teatru Telewizji „Moralność Pani Dulskiej”, reżyseria i scenariusz Marcin Wrona, zdj. Jan Holoubek, rok produkcji 2013

W programie imprezy są także krzyżówki, quizy i puzzle tematycznie związane z dramatem Gabrieli Zapolskiej.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon