Najlepszy budynek Europy i Azji jest w Chorzowie! Villa Reden z prestiżową nagrodą

Villa Reden z Chorzowa zdobyła kolejną prestiżową nagrodę. Czarny apartamentowiec został uznany za najlepszy budynek mieszkaniowy Europy i Azji w 16. edycji konkursu Eurasian Prize.

Choć została wkomponowana w otaczające ją drzewa, to Villi Reden, która stoi przy ul. Lwowskiej w Chorzowie nie sposób nie zauważyć. Ten czarny apartamentowiec budzi emocje i nie ma chyba bardziej nagradzanego budynku w tym mieście. Do szerokiej listy osiągnięć doszło teraz Grand Prix w kategorii budynków mieszkaniowych w prestiżowym konkursie Eurasian Prize 2021.

- Jako jedyny projekt z Polski Villa Reden uczestniczyła w fazie finałowej konkursu i oprócz wygranej dostała najlepszą ocenę wśród wszystkich nominowanych zdobywając pierwsze miejsce! Pikanterii dodaje fakt, że w gronie jury, wyróżniającym najlepsze europejskie i azjatyckie projekty, zasiadają najwięksi współcześni twórcy światowej architektury tacy jak Daniel Libeskind, Doriana Fuksas, Eric Van Egeraat, Yosuke Hayano czy Piero Lissoni – podkreśla Maciej Franta, projektant budynku.

Czytaj także:

O najbardziej nagradzanym budynku ostatniego roku i współczesnej architekturze – rozmowa z Maciejem Frantą

Czarny apartamentowiec z Chorzowa, zaprojektowany przez Macieja Frantę z Franta Group, stoi przy ul. Lwowskiej na Górze Wyzwolenia (Redena) w Chorzowie. Mieści osiem mieszkań o powierzchni od 54 do 72 m kw i sąsiaduje m.in. z zabytkowym drewnianym kościołem św. Wawrzyńca, do którego nawiązuje swoją czarną fasadą. W tym roku budynek zdobył już wiele innych nagród, m.in.: World Design Awards 2021, DNA Paris Design Awards, Iconic Awards 2021, Architecture MasterPrize 2021 czy European Property Awards.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon