Najlepsi europejscy lekkoatleci na Stadionie Śląskim. W Chorzowie trwają drużynowe mistrzostwa Europy

Na Stadionie Śląskim trwają Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce Silesia 2023. W Chorzowie można oglądać 2 tys. zawodników z blisko 50 krajów. Sportowa impreza zakończy się 25 czerwca.

W programie lekkoatletycznych mistrzostw znajdują się m.in. biegi sprinterskie, średniodystansowe i długodystansowe, bieg przez płotki i z przeszkodami, biegi w sztafetach, skoki wzwyż, w dal oraz trójskok, pchnięcie kulą, a także rzuty dyskiem, młotem czy oszczepem. W sumie to 37 konkurencji, w których zmierzą się najlepsi sportowcy z całej Europy. Wszystko to od 20 do 25 czerwca 2023 r.

- W pierwszym dniu zawodów najwyższe wyniki zdobyli m.in. Sharlene Mawdsley, Janet Richard, Franko Burraj, Sopiko Shatirishvili, Luiza Gega, Levon Aghasyan, Alexander Aue, Andrea Miklos – informują na Stadionie Śląskim.

Reprezentacja Polski będzie bronić tytułu Drużynowego Mistrza Europy

Zawody lekkoatletyczne rozgrywają się zgodnie z harmonogramem, który obejmuje podział na poszczególne dywizje oraz sesje poranne i wieczorne. Do 22 czerwca rano można śledzić zmagania drużyn z Trzeciej Dywizji, a w porze popołudniowo-wieczornej z Drugiej Dywizji.

Kolejne tzy dni, 23 – 25 czerwca, to tzw. Superliga, czyli czas rywalizacji drużyn z Pierwszej Dywizji, wśród których znajduje się m.in. reprezentacja Polski broniąca tytułu Drużynowego Mistrza Europy z 2021 roku.

Do 22 czerwca wstęp na zawody jest bezpłatny. Biletowana jest Superliga, od 23 do 25 czerwca. Bilety można kupić online lub w kasach biletowych przy bramie nr 4 Stadionu Śląskiego.

Pierwsze wzmocnienie na Ekstraklasę Ruch Chorzów ma nowego napastnika

Może Cię zainteresować:

Pierwsze wzmocnienie na Ekstraklasę. Ruch Chorzów ma nowego napastnika

Autor: Maciej Poloczek

21/06/2023

Królowa Sportu Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Królowa Sportu. Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Autor: Redakcja

19/05/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon