Nabór uzupełniający do Chorzowskiej Rady Seniorów

Rozpoczął się nabór uzupełniający do Chorzowskiej Rady Seniorów. Poszukiwanych jest pięcioro dodatkowych członków. Kto może zostać radnym seniorów i czym zajmuje się rada?

fot. FB/Miasto Chorzów
Chorzowska Rada Seniorów

Zgodnie ze statutem Chorzowska Rada Seniorów powinna liczyć 15 członków. Zgłoszenia kandydatów na członków rady IV kadencji przyjmowano od 17 do 31 grudnia 2021 r, ale tym razem zgłoszono tylko 11 osób, z czego 10 kandydatur zweryfikowano jako prawidłowe. Zgodnie z obowiązującym do tej pory statutem wyborów nie przeprowadzono, a pozostałe mandaty pozostały bez obsadzenia i rada liczy na razie jedynie 10 członków.

Kto może zostać członkiem Chorzowskiej Rady Seniorów?

Na styczniowej sesji Rady Miasta Chorzów zmieniono jednak statut Chorzowskiej Rady Seniorów i wprowadzono możliwość przeprowadzenia wyborów uzupełniających. W związku z tym ogłoszono uzupełniający nabór kandydatów na 5 nieobsadzonych mandatów. Członkiem rady może być osoba która jest:

 • przedstawicielem osób starszych – mieszkaniec Miasta Chorzów, posiadający poparcie co najmniej 15 mieszkańców Miasta Chorzów w wieku senioralnym tj. co najmniej 60 lat
 • przedstawicielem podmiotu działającego na rzecz osób starszych

Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są do 7 marca 2022 r. w Urzędzie Miasta Chorzów. Jeżeli będzie ich więcej niż 5 zostaną przeprowadzone wyboru 26 marca 2022 r. W innym przypadku członkami rady zostaną zgłoszone osoby.

Czytaj także:

Czym zajmuje się Chorzowska Rada Seniorów?

Chorzowska Rada Seniorów, zgodnie z jej statutem, jest „organem konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, stanowiącym forum w sprawach dotyczących seniorów miasta”. Celem jej działania jest z kolei „pobudzenie aktywności seniorów i zbudowanie platformy solidarności i porozumienia międzypokoleniowego oraz wspieranie i reprezentowanie zbiorowych potrzeb seniorów poprzez ścisłą współpracę z władzami miasta, organizacjami i instytucjami, które zajmują się sprawami seniorów”.

Obecnie w skład Chorzowskiej Rady Seniorów IV kadencji wchodzą:

 1. Domagała Ewa
 2. Muszyński Andrzej
 3. Nowak Maria
 4. Olejniczak Dariusz
 5. Pąchalska Irena
 6. Sodowski Andrzej
 7. Swoboda Zdzisław
 8. Wasilewska Pelagia
 9. Wysocka- Podorwanow Luiza
 10. Ziaja Rozalia
Nabór uzupełniający do Chorzowskiej Rady Seniorów
Nabór uzupełniający do Chorzowskiej Rady Seniorów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon