Na Stadionie Śląskim powstanie zadaszone boisko i korty

Na przedpolu wschodnim Stadionu Śląskiego powstanie zadaszone boisko piłkarskie oraz trzy pełnowymiarowe korty do tenisa. Ogłoszono przetarg na pierwszy etap inwestycji.

FB: Stadion Śląski
Stadion Śląski

Stadion Śląski w Chorzowie to przede wszystkim jego główna arena, czyli Kocioł Czarownic. To jednak nie wszystko. Obiekt dysponuje także m.in. Centrum Konferencyjnym (dziewięć sal konferencyjnych i wielofunkcyjnych oraz loże VIP) oraz boiskami treningowymi na tzw. przedpolu wschodnim (od strony Promenady gen. J. Ziętka).

Sportowa infrastruktura śląskiego giganta wzbogaci się o zadaszone boisko piłkarskie oraz trzy pełnowymiarowe korty do tenisa, które powstaną na terenie przedpola wschodniego. W planach jest także „zespół administracyjno-szatniowy”. Ogłoszono już przetarg na pierwszy etap inwestycji. Chodzi o budowę hali łukowej, która będzie zadaszeniem boiska.

Hala łukowa na Stadionie Śląskim ma być gotowa w maju 2023 r.

Stadion Śląski czeka na oferty do 16 stycznia 2023 r. Hala łukowa ma mieć drewnianą konstrukcję i zgodnie z dokumentacją przetargową ma być gotowa do 15 maja 2023 r. Te etap obejmuje także budowę węzła cieplnego i przyłączy do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Cała inwestycja jest podzielona na pięć etapów. Kolejne to: budowa instalacji zewnętrznych, zagospodarowanie terenu, budowa budynku administracyjno-szatniowego oraz budowa kortów tenisowych.

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

Może Cię zainteresować:

Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim przez kolejne pięć lat

Autor: Maciej Poloczek

07/12/2022

Reprezentacja Polski na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Polska zagra o mistrzostwa Europy na Stadionie Śląskim?

Autor: Redakcja

13/12/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon