Diamentowa Liga na Stadionie Śląskim przez kolejne pięć lat

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w tym roku po raz pierwszy odbył w ramach Diamentowej Ligi. W środę, 7 grudnia 2022 r., lekkoatletyczny mityng w Chorzowie wpisano do kalendarza prestiżowego cyklu na kolejne pięć lat.

fot. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej
Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej

Memoriał Kamili Skolimowskiej organizowany jest na Stadionie Śląskim od pięciu lat, wcześniej odbywał się w Warszawie. W sierpniu 2022 r. lekkoatletyczny mityng po raz pierwszy odbył się w ramach Diamentowej Ligi.

Chorzowska impreza zajęła w kalendarzu miejsce odwołanych z powodów pandemii zawodów w Chinach. Na trybunach śląskiego giganta zasiadło wtedy ponad 30 tys. osób, a wstęp na imprezę był bezpłatny. Teraz zdecydowano, że śląskim memoriał przez kolejne pięć lat będzie częścią prestiżowego cyklu.

– Stres? Był, ale w sierpniu, przed tegorocznym sprawdzianem. Po nim byłem już pewien, że zasługujemy na miejsce w diamentowej. Do tej pory naszą sytuację porównałbym do draftu NBA. Wykorzystaliśmy szansę, zdaliśmy test, determinacją i ciężką pracą zasłużyliśmy na stałe miejsce w lekkoatletycznym odpowiedniku Ligi Mistrzów. Ale nie osiadamy na laurach i rozpoczynamy grę na poważnie – mówi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Impreza na Stadionie Śląskim szóstym najlepszym mityngiem na świecie

Według opracowanego przez World Athletics systemu punktacji tegoroczny mityng na Stadionie Śląskim był szóstym najlepszym mityngiem na świecie – podał Piotr Małachowski, dyrektor sportowy memoriału. Chorzowska impreza wyprzedziła te organizowane w Sztokholmie, Rzymie, Oslo czy Birmingham.

- Zebraliśmy wysokie oceny od Diamentowej Ligi. Za kulisami włodarze dali nam do zrozumienia, że stworzyliśmy znakomity produkt. I to samo podkreślali zawodnicy, którzy dobrze się u nas czuli. Informacje o memoriale w polskich mediach przewinęły się w sumie 7134 razy, a badania wykazały, że ekwiwalent reklamowy Silesia Memoriału „Kamy” był wart prawie 60 milionów złotych – zaznacza Małachowski.

Z ankiety przeprowadzonej podczas sierpniowych zawodów wynika, że aż 75 procent kibiców oceniło tegoroczny mityng jako doskonały. - Jeszcze wyższą ocenę wystawili nam sami lekkoatleci, Diamentowa Liga przeprowadziła badanie, w którym w skali 1-10 ocenianych było 10 różnych obszarów w tym m.in. zakwaterowanie, wyżywienie, transport, stadion, obsługa, wynik memoriału to 9.12 – dodaje marszałek Chełstowski.

Podczas głosowania w Rzymie 14 stałych członków Diamentowej Ligi oficjalnie potwierdziło, że następnego lata cykl zawita na Stadionie Śląskim już jako pełnoprawny członek elitarnego grona. Najbliższy Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej odbędzie się na Stadionie Śląskim 16 lipca 2023 r. Tym razem będzie to impreza biletowana, a sprzedaż wejściówek rusza 8 grudnia 2022 r.

Stadlekk

Może Cię zainteresować:

Stadion Śląski został Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym

Autor: Redaktor Chorzowski

26/08/2020

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Mundialowa Strefa Kibica na Stadionie Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

25/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon