Na skwerze w Chorzowie Batorym jest ciemno i… tak zostanie

Są ławki, plac zabaw i plenerowa siłownia, ale nie ma oświetlenia. Tak jest na skwerze pomiędzy ulicami Długą, Trzyniecką i Chocimską w Chorzowie Batorym. Z prośbą o zainstalowanie oświetlenia do władz miasta zwrócił się jeden z miejskich radnych. W odpowiedzi dowiedzieliśmy się, że… światła zgasną na innych skwerach.

Skwer pomiędzy ulicami Długą, Trzyniecka i Chocimską w Chorzowie Batorym jesienią i zimą to smutne miejsce. Nie ma oświetlenia, więc po zmroku nikt z niego nie korzysta. Chciał to zmienić chorzowski radny Marek Otte, który w interpelacji do prezydenta miasta zwrócił się z prośbą o zainstalowanie tam oświetlenia. Stwierdził, że to jedyny skwer w Chorzowie, który go nie posiada.

- Na skwerze znajduje się bardzo licznie uczęszczany plac zabaw, siłownia plenerowa, a także piesze ciągi komunikacyjne. Z uwagi na panujące w godzinach wieczornych ciemności, mieszkańcy nie mogą w pełni korzystać z tego miejsca. Mieszkańcy mają również prawo po zmroku czuć się bezpiecznie w tej okolicy – podkreślił radny.

Miasto w „najbliższej przyszłości” nie planuje budowy oświetlenia tego skweru – odpowiedział Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa. Wiceprezydent podkreślił, że wykorzystanie skweru w okresie jesiennym i zimowy jest znikome (może byłoby większe, gdyby był oświetlony?).

Na skwerze w Chorzowie Batorym jest ciemno. Światła zgasną na innych skwerach w mieście?

Marcin Michalik zaznaczył, że z placu zabaw na skwerze dzieci korzystają głównie latem, kiedy słońce oświetla teren do późnych godzin. Z kole alejki na skwerze – jak dodał – stanowią nieznaczny skrót dla mieszkańców, a jesienią i zimą mogą się poruszać chodnikami wzdłuż ulic Trzynieckiej, Chocimskiej i Długiej, które są oświetlone.

- Ponadto trudna sytuacja samorządów w zakresie wydatków bieżących powoduje, że w najbliższych latach zmuszeni zmuszeni będziemy do ograniczeń świecenia, a tym samym obniżenia kosztów zużycia energii – dodał wiceprezydent Michalik.

W pierwszej kolejności światła mogą zgasnąć... na skwerach i w parkach, które – jak podkreślił Marcin Michalik – w większości są wykorzystywane przez mieszkańców w okresie letnim.

Tatry Chorzów

Może Cię zainteresować:

Niesamowite ujęcie Neli Łowickiej wykonane z Chorzowa. Z osiedla Irys widać... Tatry

Autor: Redakcja

06/01/2023

Samoobrona

Może Cię zainteresować:

Policjanci z Chorzowa organizują bezpłatny kurs samoobrony

Autor: Redakcja

09/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon