Niesamowite ujęcie Neli Łowickiej wykonane z Chorzowa. Z osiedla Irys widać... Tatry

Pasją chorzowianki Neli Łowickiej jest fotografia. Na jej profilu można znaleźć wiele ujęć z urokliwych zakątków Polski i z zagranicy. Tym razem chorzowianka postanowiła zrobić zdjęcie ze swojego balkonu na osiedlu Irys. Dzięki dobrej przejrzystości powietrza udało się jej uchwycić Tatry o zachodzie słońca.

Nela Łowicka od kilku lat pasjonuje się fotografią. Na jej profilu Nela Photography pojawiają się sesje fotograficzne oraz kadry wykonane na łonie natury. W środę, 4 stycznia przed godziną 16:00 chorzowianka zaobserwowała dobrą przejrzystość powietrza. Dzięki temu udało się jej wykonać zdjęcie Tatr.

- Pierwsze zdjęcie w Nowym Roku, prosto z mojego balkonu (na osiedlu Irys) widok na Tatry. Odległość w linii prostej ok 150 km - opisała niezwykłą fotografię Nela Łowicka.

Zdjęcia zostały zrobione lustrzanką cyfrową Nikon D7200 z obiektywem Nikkor 70-200, 1:2,8. Jak wyjaśnia chorzowianka, od czasu do czasu, gdy poprawia się jakość powietrza z jej balkonu widoczna jest również Babia Góra.

Przy dobrej przejrzystości powietrza i w odpowiednim przybliżeniu Tatry są widocznie nie tylko z okolic Chorzowa. W marcu 2022 roku Dariusz Musialik z Piekar Śląskich również zrobił zdjęcie temu pasmu górskiemu z Winnej Góry - tzw. punktu widokowego w dzielnicy Kozłowa Góra.

Ogród Świateł Pinokio

Może Cię zainteresować:

Ogród Świateł powrócił do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka. Tym razem motywem przewodnim jest Pinokio ZDJĘCIA, WIDEO

Autor: Katarzyna Pachelska

26/10/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon