Muzeum Hutnictwa wyróżnione w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2021

„Królestwo Żelaza”, czyli wystawa stała w chorzowskim Muzeum Hutnictwa została wyróżniona w 42. edycji Konkursu na Wydarzenie Muzealne Roku „Sybilla”, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów.

Nagrody w konkursie Sybilla 2021 wręczono w poniedziałek, 27 września 2022 r., w Muzeum Narodowym w Warszawie. W tegorocznej edycji Grand Prix otrzymali twórcy wystawy „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921”, którą można oglądać na Wawelu. Ta sama wystawa zwyciężyła w głosowaniu internetowym.

Sybilla 2021. Wyróżnienie dla „Królestwa Żelaza”

Chorzowskie Muzeum Hutnictwa zostało wyróżnione w kategorii „Nowe i zmodernizowane wystawy stałe” za wystawę „Królestwo Żelaza”. Za najlepszą w tej kategorii uznano nową ekspozycję Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi „Miasto-moda-maszyna”, o dziejach łódzkiego przemysłu i rozwoju miasta. Wyróżnienie otrzymało także białostockie Muzeum Pamięci Sybiru.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie już gotowe. Zobaczcie jak wygląda wystawa

Autor: Maciej Poloczek

26/11/2021

Wystawa stała „Królestwo Żelaza” to główna część Muzeum Hutnictwa otwartego w listopadzie 2021 r. Są tam m.in. wielkie maszyny hutnicze, takich jak zespół walcowniczy z 1874, młot mostowy Escheringa czy młot parowo-powietrzny Brinkmanna. Jej częścią są także wspomnienia byłych pracownic i pracowników chorzowskich hut, którzy na filmach opowiadają o swojej pracy.

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Zarząd Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego w Muzeum Hutnictwa

Autor: Maciej Poloczek

22/09/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon