Muzeum Hutnictwa powołuje Społeczne Kolegium Doradcze. Można zgłaszać kandydatury

Chorzowskie Muzeum Hutnictwa powołuje Społeczne Kolegium Doradcze. Będzie to pięcioosobowy zespół odpowiedzialny za dialog społeczny pomiędzy muzeum, a budowaną wokół niego wspólnotą. Nabór osób zainteresowanych udziałem w kolegium trwa do 22 marca 2024 r.

Muzeum Hutnictwa powołuje Społeczne Kolegium Doradcze

Powołanie Społecznego Kolegium Doradczego przy Muzeum Hutnictwa w Chorzowie to jedna z rekomendacji wypracowanych w ramach konsultacji społecznych - projektu „Oddział Od/Nowa” zrealizowanego przez muzeum w 2023 r. Kolegium będzie się składało z pięciu osób, a w jego skład wejdą przedstawiciele organizacji działających w obszarze upowszechniania kultury. Ich zadaniem będzie rozwój dialogu społecznego pomiędzy Muzeum Hutnictwa, a budowaną wokół niego wspólnotą.

Kto i jak może stać się członkiem Społecznego Kolegium Doradczego?

Do udziału w pracach kolegium zaproszone są osoby aktywne społecznie z Chorzowa i regionu zainteresowane rozwijaniem współpracy ze społecznością lokalną. Członkowie kolegium powołani zostaną przez dyrektora muzeum w oparciu o rekomendacje udzielone przez stowarzyszenia naukowe i twórcze lub fundacje i inne instytucje zainteresowane wspieraniem działalność muzeum. Wnioski zgłoszeniowe można przesyłać do 22 marca 2024 r. na adres kontakt@muzeumhutnictwa.pl (formularz wniosku jest dostępny na stronie internetowej muzeum).

– Konsekwentnie włączamy społeczność lokalną w budowanie oferty programowej. Zaczęliśmy od „Królestwa żelaza”, czyli wystawy stałej, która nie powstałaby bez udziału mieszkańców. Następnie zrealizowaliśmy całoroczny program „Oddział Od/Nowa”, zachęcając do aktywnego współtworzenia wizji oddziału naszej instytucji, który za kilka lat powstanie według społecznych rekomendacji w Domu Kalidego. Teraz powołujemy stałe kolegium doradcze złożone z osób aktywnych społecznie, które będzie miało możliwość wesprzeć nas w realizacji zadań statutowych. Tym samym Kolegium będzie realnie uczestniczyć w procesach kształtowania naszej oferty – mówi Adam Kowalski, dyrektor Muzeum Hutnictwa.

Do zadań Społecznego Kolegium Doradczego należeć będzie:

  • wspieranie dyrektora muzeum w działaniach i projektach służących wszechstronnemu rozwojowi różnorodnej, dostępnej, otwartej na dialog, społecznie aktywnej i przeciwdziałającej wykluczeniom działalności kulturalnej muzeum
  • opiniowanie wniosków w ramach projektu „Zakładowy Dom Kultury”
  • wspieranie aktywnego udziału społeczności lokalnej w kształtowaniu oferty kulturalnej i kultralno-turystycznej muzeum
  • udział w tworzeniu rozwiązań systemowych w obszarze współpracy ze społecznością lokalną
  • wspieranie muzeum w procesach budowania publiczności i komunikowania się z nią
  • wspieranie działań muzeum zmierzających do pozyskiwania środków na działania statutowe instytucji ze źródeł prywatnych i publicznych

Wyniki naboru do kolegium zostaną opublikowane na stronie internetowej Muzeum Hutnictwa w Chorzowie do 5 kwietnia 2024 r.

Chorzow muzeum elektroniki 2024

Może Cię zainteresować:

W Chorzowie ma powstać muzeum, które przeniesie Was w czasy młodości!

Autor: Urszula Gołkowska

28/01/2024

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie z kolejną nagrodą

Może Cię zainteresować:

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie z kolejną nagrodą. "Pokora wobec dziedzictwa"

Autor: Maciej Poloczek

19/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon