„Mordercze pieśni” w Teatrze Rozrywki. Jesienią premiera nowego spektaklu muzycznego

Pieśni ochrypłego dekadenta Toma Waitsa, wiecznie poszukującego romantyka Leonarda Cohena i szaleńczego desperata Nicka Cave’a – na nich opiera się nowy spektakl muzyczny w chorzowskim Teatrze Rozrwyki. To „MonsterS. Mordercze pieśni” w reżyserii Roberta Talarczyka. Premiera jesienią 2024 roku.

Teatr rozrywki monsters

„MonsterS. Mordercze pieśni” to – jak zapowiadają w Teatrze Rozrywki - opowieść o spotkaniu z bestią. Na scenie wystąpią cztery wielkie osobowości, cztery mistrzynie aktorskiej psychoanalizy, cztery potężne sceniczne żywioły: Izabella Malik, Maria Meyer, Elżbieta Okupska i Alona Szostak.

- Zapuszczają się w cztery kąty, cztery piętra, cztery warstwy osobistych wnętrz. Wychodzą z mroku i przemocy, z miejsca, gdzie demony pchają ku zbrodni i okrucieństwu, z ciemnych otchłani zdrady, cierpienia, rozczarowania, utraconej miłości. Uciekają w samotność, konfrontują się z poczuciem niezrozumienia, odwracają od świata, kierują destrukcyjną moc ku samym sobie. Na koniec jednak trafiają w przesmyk nadziei, odnajdują zalążki sensu, chcą wybaczyć, pragną odkupienia – czytamy w zapowiedzi nowego spektaklu.

Wielkie songi Toma Waitsa, Leonarda Cohena i Nicka Cave’a w Teatrze Rozrywki

Jak dodają w Teatrze Rozrywki osią narracyjną są w „MonsterS” monologi wewnętrzne – gęste, intymne wyznania bohaterek utkane ze słów wielkich songów ochrypłego dekadenta Toma Waitsa, wiecznie poszukującego romantyka Leonarda Cohena, szaleńczego desperata Nicka Cave’a. Intymne, osobiste, indywidualne, a jednak uniwersalne.

- Bo w każdym z nas są pragnienia, obsesje, namiętności i lęki. W każdym jest potencjał do zadawania cierpienia, zbrodni i grzechu, ale i poświęcenia, bezinteresowności, walki w słusznej sprawie, dobra. Każdy zna ból, rozpacz, euforię i śmiech. Każdego dotyka miłość, nadzieja, rozczarowanie i śmierć – czytamy na stronie teatru.

Premiera spektaklu „MonsterS. Mordercze pieśni” w Teatrze Rozrywki 8 listopada 2024 roku.

„School of Rock” w Teatrze Rozrywki.

Może Cię zainteresować:

„School of Rock” w Teatrze Rozrywki. Polska prapremiera znanego musicalu

Autor: Maciej Poloczek

06/06/2024

Teatr rozrywki curie

Może Cię zainteresować:

Teatr Rozrywki w Chorzowie szykuje kolejną premierę. To widowisko taneczne „Curie - trzy kolory”

Autor: Maciej Poloczek

13/05/2024

Teatr Rozrywki. "Dwanaście godzin z życia kobiety"

Może Cię zainteresować:

Kolejna prapremiera w Teatrze Rozrywki. Muzyczna opowieść o kobiecości na różnych etapach życia

Autor: Maciej Poloczek

20/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon