Misja Warszawa. Ruch zagra z Legią

W niedzielę, 6 sierpnia 2023 r., w trzeciej kolejce PKO BP Ekstraklasy Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z Legią Warszawa. - Większa część naszej kadry będzie tam pierwszy raz w życiu. Wiem, że dla wielu będzie to ogromne przeżycie – mówi trener Niebieskich, Jarosław Skrobacz.

fot. Ruch Chorzów
Misja Warszawa Ruch zagra z Legią

Legia Warszawa to klub, z którym Ruch Chorzów mierzył się najczęściej – przypominają na Cichej. Do tej pory takich spotkań było 174. Niebiescy pierwszy mecz ze stołecznym klubem rozegrali 26 czerwca 1927 r., w pierwszej edycji ligowych rozgrywek. Ruch wygrał wtedy 3:1.

Ruch Chorzów zagra z Legią Warszawa 175 raz

Bilans spotkań jest jednak lepszy dla Legii. Warszawiacy zwyciężyli 72 razy, a chorzowianie 54 razy. Było też 48 remisów. Ostatni taki mecz rozegrano w lutym 2017 r., wtedy Ruch także wygrał 3:1. Czas na kolejne emocjonujące spotkanie.

- Większa część naszej kadry będzie tam pierwszy raz w życiu. Sam przyjazd, wyjście na stadion, otoczka meczowa, zainteresowanie medialne zrobią swoje. Wiem, że dla wielu będzie to ogromne przeżycie - mówi Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów.

Ruch Chorzów w pierwszym meczu sezonu przegrał z 1:2 z Zagłębiem Lubin, a w drugim pokonał ŁKS Łódź 2:0. Legia Warszawa rozegrała na razie tylko jedno spotkanie. W pierwszej kolejce pokonała ŁKS Łódź 3:0, mecz drugiej kolejki został przełożony w związku z eliminacjami do Ligi Konferencji Europy. Mecze Legia – Ruch rozpocznie się w niedzielę o godz. 20.00.

Zrzutka na wydanie kolejnej części Historii Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Zrzutka na wydanie kolejnej części „Historii Ruchu Chorzów”. Autorzy proszą kibiców o pomoc

Autor: Maciej Poloczek

02/08/2023

Zdecydowane zwycięstwo Niebieskich Ruch Chorzów pokonał ŁKS Łódź

Może Cię zainteresować:

Zdecydowane zwycięstwo Niebieskich. Ruch Chorzów pokonał ŁKS Łódź 2:0

Autor: Redakcja

29/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon