„Mieliśmy ogromną wolę zwycięstwa”. Ruch Chorzów pokonał Stal Rzeszów

Trzeci wiosenny mecz i trzecie zwycięstwo na zero z tyłu. Ruch Chorzów w meczu 21. kolejki pokonał Stal Rzeszów 2:0. - Mieliśmy ogromną wolę zwycięstwa, którą od pierwszych minut pokazywaliśmy na tym boisku – mówił po meczu trener Niebieskich, Jarosław Skrobacz.

Ruch Chorzów Daniel Szczepan

W niedzielne popołudnie, 26 lutego 2023 r., na stadionie w Gliwicach drużynę Ruchu Chorzów dopingował komplet kibiców. Z pewnością nikt z nich nie żałował, a obecność takiej liczby fanów docenił na konferencji prasowej po meczu trener Niebieskich. Podkreślił, że właśnie dla nich grają.

- Wyszliśmy bardzo zdeterminowani na to spotkanie. Mieliśmy ogromną wolę zwycięstwa, którą od pierwszych minut pokazywaliśmy na tym boisku – mówił Jarosław Skrobacz.

W pierwszych minutach bramki nie udało się strzelić, a Daniel Szczepan nie wykorzystał rzutu karnego. Napastnik Niebieskich zrehabilitował się w 31. minucie. Na kolejną bramkę kibice czekali prawie do ostatnich minut. W 90. minucie bramkarza gości pokonał Szymon Kobusiński, który debiutował w barwach Ruch Chorzów.

Tym razem obyło się bez horroru dla kibiców

Tym razem jednak pod koniec spotkania padła bramka na 2:0. Kibice Niebieskich nie przeżywali więc horroru czekając na zwycięstwo do końca. Tak, jak to było w ostatnich dwóch meczach.

- Wygrywajmy. Wygrywajmy nawet 1:0 strzelając bramki nawet w 99. minucie. Może nawet lepiej, bo wtedy nikt nam już nie odda – żartował trener Skrobacz.

Szymon Kobusiński, który strzelił drugą bramkę dla Ruch Chorzów do zespołu dołączył dopiero kilka dni temu. Został wypożyczony do końca sezonu z Zagłębia Lubin i – jak mówił trener Jarosław Skrobacz – starało się o niego kilka innych pierwszoligowych klubów.

- Cieszymy się, że mamy takiego zawodnika. Kolejnego do rywalizacji. Dał dobrą zmianę i strzelił bramkę – taką, która te ostatnie 4 minuty uspokoiła. Na pewno dobry debiut – zaznaczył trener.

Ruch Chorzów umocnił się na pozycji wicelidera. Niebiescy mają sześć punktów przewagi nad trzecią Puszczą Niepołomice.

Ruch Chorzów - Stal Rzeszów 2:0 (1:0)

• 1:0 Daniel Szczepan, 31 min.
  • 2:0 Szymon Kobusiński, 90 min.

W 21. minucie Daniel Szczepan nie wykorzystał rzutu karnego. Przemysłąw Pęksa obronił.

Ruch: Bielecki - Kasolik, Baranowski, Szywacz - Wójtowicz (71 Maj), Sikora, Sedlak, Moneta (79 Michalski) - Janoszka (66 J. Piątek) - Szczepan (80 Foszmańczyk), Feliks (66 Kobusiński); trener: Jarosław Skrobacz.
Rezerwowi: Osobiński, Witek, Skwierczyński, Pląskowski.

Stal: Pęksa - Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki (87 Wachowiak), Danielewicz, Poczobut, Michalik (78 Kłos), Olejarka (66 Sadłocha), K. Piątek (66 Mustafajew), Prokić; trener: Daniel Myśliwiec.
Rezerwowi: Bąkowski, Marczuk, Szczypek, Wrona, Kotwica.

Żółte kartki: Polowiec, Sadłocha
Sędziował: Karol Arys (Szczecin)
Widzów: 9 285