Ruch Chorzów gra do końca. Niebiescy fundują kibicom thrillery

Kibice Ruchu Chorzów muszą mieć nerwy ze stali. W meczu z Chrobrym Głogów na bramkę czekali do 98. minuty, a z Puszczą Niepołomnice do 95. Były to bramki na wagę trzech punktów. Niebiescy fundują fanom thrillery, ale znakomicie rozpoczęli wiosenną rundę i umocnili się na pozycji wicelidera Fortuna 1. Ligi.

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów spędził zimę na trzecim miejscu w tabeli, ale w dwóch pierwszych spotkaniach wiosennej rundy piłkarze Niebieskich pokazali, że mierzą o wiele wyżej. Pokazali również, że nie odpuszczają i grają do ostatniego gwizdka. Za to kibice muszą chyba przed meczem brać coś na uspokojenie.

Niebiescy strzelają w ostatnich minutach

Na inaugurację piłkarskiej wiosny, 11 lutego 2023 r., Ruch Chorzów wygrał z Chrobrym Głogów 1:0. Zwycięski go padł dopiero w 98. minucie. Z rzutu karnego do siatki trafił Tomasz Foszmańczyk.

- Na pewno w sercach niektórych kibiców pojawiało się zwątpienie. My na szczęście wierzyliśmy do końca. Wierzył zespół. Wierzyliśmy my na ławce – mówił po tym spotkaniu Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów.

Tydzień później kibice Niebieskich znów przeżywali horror. W piątek, 17 lutego 2023 r., Ruchu Chorzów zagrał na wyjeździe z Puszczą Niepołomnice. Było to starcie o drugie miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. Przed meczem oba zespoły dzielił tylko jeden punkt, po nim przewaga chorzowian wzrosła do czterech oczek. Tym razem bramka na wagę trzech punktów padła w 95. minucie.

- Wygraliśmy to spotkanie właśnie tym, że na koniec byliśmy troszeczkę świeżsi. Dzięki temu przejęliśmy kilka piłek w końcówce. Tą ostatnią potrafiliśmy dograć. Tym jednym strzałem załatwiliśmy mecz. Niezwykle dla nas cenne trzy punkty – na konferencji po meczu mówił Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów.

„Wymęczone zwycięstwo”

Strzelcem zwycięskiego gola był Łukasz Janoszka. - Wymęczone zwycięstwo. Był to bardzo brzydki mecz do oglądania (…) Fajne jest to, że kolejny raz pokazujemy, że wierzymy do samego końca i zgarniamy trzy punkty – powiedział dla Ruch TV.

Pierwsze miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi zajmuje ŁKS Łódź, który ma trzy punkty przewagi nad Ruchem Chorzów. Oba zespoły spotkają się 19 marca 2023 r. na stadionie w Gliwicach. Wcześniej Niebiescy zagrają ze Stalą Rzeszów (26 lutego 2023 r.), Górnikiem Łęczna (5 marca 2023 r.) i Chojniczanką Chojnice (10 marca 2023 r.). Kibice Ruchu chyba są gotowi na kolejne thrillery, byle kończyły się zwycięstwem chorzowskiego zespołu.