Metamorfoza anielskiej świetlicy w Chorzowie Batorym

Dom Aniołów Stróżów działa w Chorzowie Batorym od 2015 r. Teraz znajdzie tam schronienie więcej dzieci z dzielnicy. Dzięki wsparciu darczyńców placówka, która mieści się w MDK Batory, została rozbudowana. Uroczyste otwarcie Anielskiego Klubu Rozwoju Dzieci i Młodzieży po gruntownym remoncie odbyło się w czwartek, 16 marca 2023 r.

Anielski Klub Rozwoju przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, które mają problemy rodzinne, z nauką, kontrolowaniem emocji (zwłaszcza gniewu) czy nawiązywaniem relacji z innymi dziećmi i dorosłymi. Dzieci, które bywają nielubiane przez rówieśników, niezauważane przez otoczenie, agresywne lub bierne.

- Pełniąc dyżury uliczne m.in na chorzowskim Biadaczu, wiemy że potrzeby są ogromne. Na podwórkach spotykamy dzieci, które są pozostawione same sobie, a dotychczas brakowało dla nich miejsca w naszym Domu. Rozbudowa placówki pozwoli nam to zmienić. Przyjmiemy pod swoje skrzydła więcej dzieci, które potrzebują wsparcia – podkreśla Monika Bajka, prezeska Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Co się zmieniło w anielskiej świetlicy w Chorzowie Batorym?

Anielska świetlica w MDK Batory powiększyła się o salę, w której wymieniono sufit, podłogę, instalację wodną i elektryczną oraz urządzono aneks kuchenny. - To nowe serce naszego klubu. Tutaj będziemy wspólnie z dziećmi przygotowywać posiłki i prowadzić większość zajęć rozwojowych, sportowych i artystycznych - wymienia Monika Bajka.

Gruntowny remont przeszło także sąsiednie pomieszczenie, które od 7 lat zajmują Anioły. Malowanie, wymiana instalacji i podłogi oraz nowa aranżacja sprawiły, że powstało miejsce do warsztatowej i indywidualnej pracy z dziećmi. - To bardzo ważne, aby nasi podopieczni, którzy zmagają się z wieloma problemami, mieli przestrzeń na wyciszenie i spokojną rozmowę z wychowawcą - podkreśla Agnieszka Hanusiak - Kozielska, kierowniczka placówki w Chorzowie.

Dom Aniołów Stróżów prowadzi w Chorzowie Batorym także Centrum Wspierania Rodzin oraz placówkę wsparcia dziennego w formie podwórkowej.

W chorzowskim zoo powstanie nowa lwiarnia

Może Cię zainteresować:

Kolejna inwestycja w śląskim zoo. Powstanie nowa lwiarnia

Autor: Maciej Poloczek

16/03/2023

Chorzów Archi Doc

Może Cię zainteresować:

Największe archiwum w Polsce? W Chorzowie!

Autor: Maciej Poloczek

14/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon