Metamorfoza anielskiej świetlicy w Chorzowie Batorym

Dom Aniołów Stróżów działa w Chorzowie Batorym od 2015 r. Teraz znajdzie tam schronienie więcej dzieci z dzielnicy. Dzięki wsparciu darczyńców placówka, która mieści się w MDK Batory, została rozbudowana. Uroczyste otwarcie Anielskiego Klubu Rozwoju Dzieci i Młodzieży po gruntownym remoncie odbyło się w czwartek, 16 marca 2023 r.

Anielski Klub Rozwoju przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat, które mają problemy rodzinne, z nauką, kontrolowaniem emocji (zwłaszcza gniewu) czy nawiązywaniem relacji z innymi dziećmi i dorosłymi. Dzieci, które bywają nielubiane przez rówieśników, niezauważane przez otoczenie, agresywne lub bierne.

- Pełniąc dyżury uliczne m.in na chorzowskim Biadaczu, wiemy że potrzeby są ogromne. Na podwórkach spotykamy dzieci, które są pozostawione same sobie, a dotychczas brakowało dla nich miejsca w naszym Domu. Rozbudowa placówki pozwoli nam to zmienić. Przyjmiemy pod swoje skrzydła więcej dzieci, które potrzebują wsparcia – podkreśla Monika Bajka, prezeska Stowarzyszenia Dom Aniołów Stróżów.

Co się zmieniło w anielskiej świetlicy w Chorzowie Batorym?

Anielska świetlica w MDK Batory powiększyła się o salę, w której wymieniono sufit, podłogę, instalację wodną i elektryczną oraz urządzono aneks kuchenny. - To nowe serce naszego klubu. Tutaj będziemy wspólnie z dziećmi przygotowywać posiłki i prowadzić większość zajęć rozwojowych, sportowych i artystycznych - wymienia Monika Bajka.

Gruntowny remont przeszło także sąsiednie pomieszczenie, które od 7 lat zajmują Anioły. Malowanie, wymiana instalacji i podłogi oraz nowa aranżacja sprawiły, że powstało miejsce do warsztatowej i indywidualnej pracy z dziećmi. - To bardzo ważne, aby nasi podopieczni, którzy zmagają się z wieloma problemami, mieli przestrzeń na wyciszenie i spokojną rozmowę z wychowawcą - podkreśla Agnieszka Hanusiak - Kozielska, kierowniczka placówki w Chorzowie.

Dom Aniołów Stróżów prowadzi w Chorzowie Batorym także Centrum Wspierania Rodzin oraz placówkę wsparcia dziennego w formie podwórkowej.

W chorzowskim zoo powstanie nowa lwiarnia

Może Cię zainteresować:

Kolejna inwestycja w śląskim zoo. Powstanie nowa lwiarnia

Autor: Maciej Poloczek

16/03/2023

Chorzów Archi Doc

Może Cię zainteresować:

Największe archiwum w Polsce? W Chorzowie!

Autor: Maciej Poloczek

14/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dzień Wielkich Hajduk Festyn na skwerze za MDK Batory

Dzień Wielkich Hajduk. Festyn na skwerze za MDK Batory

Gmach ratusza przejdzie remont

Gmach dawnego Ratusza Hajduk Wielkich przejdzie remont

Chorzów wodny plac zabaw

Będzie kolejny wodny plac zabaw w Chorzowie

Chorzów zamknięta ulica

Utrudnienia drogowe w Chorzowie Batorym

Biblioteka chorzow

Zmiany w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Tory chorzow

Chorzów Hajduki. Nowy przystanek kolejowy na...

Chorzow slowak

Ranking Perspektyw 2021: Najlepsze szkoły w...