Mecz Ruch Chorzów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskim coraz bardziej realny

To będzie hit w rozgrywkach Fortuna 1. ligi. Ruch Chorzów 22 kwietnia 2023 r. podejmować będzie Wisłę Kraków. Pytanie gdzie? Kibice i klub chcą, by ten mecz został rozegrany na Stadionie Śląskim i w końcu coś się w tej sprawie ruszyło. W poniedziałek, 6 marca 2023 r. przedstawiciele Ruchu Chorzów spotkali się z władzami Stadionu Śląskiego. - Liczymy, że wspólnymi siłami uda nam się doprowadzić do tego piłkarskiego święta – podkreślają w Kotle Czarownic.

fot. Stadion Śląski
Ruch Chorzów Wisła Kraków na Stadionie Śląskim

O meczu Ruch Chorzów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskim mówi się już od początku tego sezonu. Szacuje się, że mógłby zgromadzić na trybunach nawet 40 tys. kibiców obu zespołów. Klub z Cichej ostatecznie 10 lutego 2023 r. zwrócił się do władz Stadionu Śląskiego o wycenę wynajmu obiektu, ale przed długi czas nie było żadnej reakcji.

Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim. Spotkanie z władzami spółki

W końcu coś się w tej sprawie ruszyło. W poniedziałek, 6 marca 2023 r. przedstawiciele Ruchu Chorzów spotkali się z władzami Stadionu Śląskiego w sprawie organizacji meczu z Wisłą Kraków w Kotle Czarownic. Omawiano m.in. koszty organizacji, najmu oraz zabezpieczenia bieżni, na co Stadion Śląski kładzie szczególny nacisk ze względu na zaplanowane imprezy lekkoatletyczne.

- Co zrozumiałe, spółka chce mieć gwarancję, że bieżnia nie zostanie uszkodzona, a gdyby do tego doszło, w odpowiednim czasie zostanie naprawiona. Po stronie klubu trwa szacowanie kosztów zabezpieczenia i ubezpieczenia bieżni – informują na Cichej.

Czasu jest mało, więc trzeba się spieszyć. Obie strony wyraziły chęć współpracy, która ma doprowadzić do zorganizowania meczu z Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim. - Liczymy, że wspólnymi siłami uda nam się doprowadzić do tego piłkarskiego święta – podkreślają w Kotle Czarownic.

Dziś (wtorek, 7 marca 2023 r.) w sprawie organizacji meczu przyjaźni na śląskim gigancie odbędzie się posiedzenie Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji Sejmiku Województwa Śląskiego, zwołane przez przewodniczącą komisji Martę Salwierak.

Górnik Łęczna Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

„Szanujemy punkt, bo każdy może być ważny”. Ruch Chorzów zremisował z Górnikiem Łęczna 1:1

Autor: Maciej Poloczek

06/03/2023

Ruch Chorzów Daniel Szczepan

Może Cię zainteresować:

„Mieliśmy ogromną wolę zwycięstwa”. Ruch Chorzów pokonał Stal Rzeszów

Autor: Maciej Poloczek

27/02/2023

Stadion Śląski za dawnych lat 06

Może Cię zainteresować:

Stadion Śląski na zdjęciach sprzed lat

Autor: Redakcja

02/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon