Mecz Przyjaźni Ruchu Chorzów z Widzewem Łódź odwołany. Fatalny stan murawy boiska po intensywnych opadach

Dzisiejszy (w niedzielę 22 października 2023 r.) Mecz Przyjaźni między Ruchem Chorzów a Widzewem Łódź został odwołany. Przez Łódź przeszła silna ulewa, murawa boiska Widzewa nie nadaje się do rozegrania meczu.

Fb Ruch Chorzów
Murawa widzew lodz

Ruch Chorzów od dawna szykował się na wyjazd do Łodzi. 22 października o godz. 15 miał się odbyć na stadionie Widzewa Łódź mecz 12. kolejki PKO Ekstraklasy, nazywany, ze względu na sztamę obu drużyn, Meczem Przyjaźni.

Mecz z Widzewem Łódź odwołany

Niestety, dziś, kilka godzin przed początkiem spotkania, mecz został odwołany. Nad Łodzią przechodziły intensywne ulewy deszczu. W mieście tworzyły się wielkie rozlewiska na ulicach. Wodny armagedon nie ominął też stadionu Widzewa Łódź.

- Z powodu intensywnych opadów płyta boiska przy ul. Piłsudskiego została zalana. Gospodarze włożyli wiele wysiłku, by doprowadzić murawę do stanu używalności, w czym nie pomagał wciąż padający deszcz. Ostatecznie - mimo chęci gry ze strony obu drużyn - sędziowie spotkania podjęli decyzję o jego odwołaniu. O nowym terminie meczu poinformujemy niezwłocznie po jego ustaleniu. Dziękujemy kibicom, którzy wybrali się dziś do Łodzi, by wspierać Niebieskich - informuje biuro prasowe Ruchu Chorzów.

Za tydzień Ruch gra na Stadionie Śląskim

Tymczasem za niespełna tydzień, w sobotę, 28 października 2023 r. wielkie wydarzenie dla Ruchu Chorzów. Zespół zainauguruje grę na Stadionie Śląskim. Ruch podejmie w Kotle Czarownic Śląsk Wrocław. Początek meczu o godz. 20.00. Na inauguracyjny mecz na Stadionie Śląskim do dyspozycji kibiców jest ponad 33 tys. miejsc.

Więcej o biletach na pierwszy mecz Ruchu na Śląskim: Ruch Chorzów na Stadionie Śląskim. Rusza sprzedaż biletów na inaugurację

Rusza przebudowa jednej z ulic w Chorzowie Batorym

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa jednej z ulic w Chorzowie Batorym. Będą utrudnienia i objazdy

Autor: Maciej Poloczek

20/10/2023

Zmiana trasy dojazdu do Planetarium Śląskiego

Może Cię zainteresować:

Zmiana trasy dojazdu do Planetarium Śląskiego. Będzie bliżej z parkingu

Autor: Maciej Poloczek

20/10/2023

Co z obiecanymi 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów

Może Cię zainteresować:

Co z obiecanymi 100 mln zł na stadion Ruchu Chorzów? „Sprawdzą czy to jest możliwe do realizacji”

Autor: Maciej Poloczek

18/10/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon