„Lek na zło” – ostatnie lata Ruchu Chorzów w teledysku

Trzykrotny spadek do niższej ligi, czas odbudowy i… awans – to najważniejsze wydarzenia ostatnich lat w Ruchu Chorzów, o których w teledysku rymuje Kuba Kurzela. Zobaczcie!

fot. YT/CUBE "Lek na zło"
Lek na zło

„Jesteś lekiem na całe zło i nadzieją na przyszły rok…” - refren piosenki Krystyny Prońko sprzed blisko 40 lat, stał się podstawą muzycznej opowieści o ostatnich latach Ruchu Chorzów. Pomysł – jak wyjaśnia Kuba Kurzela, wykonawca i autor tekstu - pojawił się już rok temu, tuż po premierze świątecznej piosenki „Jest taki Klub”. - Refren idealnie pasuje do Ruchu – powiedział wtedy prezes klubu Seweryn Siemianowiski.

Czytaj także:

Jest taki Klub. Świąteczna piosenka Ruchu Chorzów [WIDEO]

- W styczniu 2021 zacząłem pisać tekst, wtedy już wiedziałem o czym ma być „Lek na zło”, ale brakowało pointy, swoistej kropki nad „i”. W ten sposób utwór na wiele miesięcy wylądował w szufladzie. Jak się okazało, tak chyba miało być. Bo zakończenie tej historii napisało samo życie – mówi Kuba Kurzela (za ruchchorzow.com.pl).

- „Lek na zło” to opis tego co wydarzyło się w Ruchu od 2017-2021, oczami kibica i pracownika klubu – dodaje Kurzela. Utwór powstał przy współpracy z producentem Uche (Wojciech Łuczak), a twórcą klipu jest Asceto.

  • Wykonawca i autor tekstu: Kuba Kurzela
  • Zdjęcia: Asceto, Grzegorz Kośmider (Kosmodron), Td, Tomasz Stefanik, Tynka
  • Produkcja: Uche
  • Rejestracja i wstępny mix: Omaś
  • Montaż klipu: Dawid Bentkowski (Asceto)
  • W utworze wykorzystano cytat muzyczny z utworu Krystyny Prońko pt. "Jesteś lekiem na całe zło"

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon