Kultowy klub z Chorzowa wznawia działalność. W majówkę reaktywacja Szuflady 15

Będą dyskoteki, imprezy karaoke i muzyka na żywo. Kultowa Szuflada wraca na rozrywkową mapę Chorzowa. W majówkę ponowne otwarcie klubu. - Chcemy przywrócić do życia lokal i ulicę Wolności – podkreślają nowi właściciele Szuflady.

Chorzowska Wolka lata świetności ma już dawno za sobą. Jest sporo pustych lokali, a wieczorami ulica zamiera. Jedynym z ostatnich miejsc, w którym można się było zabawić była Szuflada 15. Lokal działał od 2004 r. W tygodniu jako restauracja, a w weekendy odbywały się tam koncerty, występy kabaretowe czy stand-upy. Można było posłuchać na żywo m.in. Smolika czy VooVoo.

Ponowne otwarcie Szuflady w majówkę

Chorzowska Szuflada nie wytrzymała jednak pandemii. Lokal został zamknięty w ubiegłym roku i wystawiony na sprzedaż. Na ogłoszenie trafili Karolina i Marcin Dombek, którzy prowadzą w sąsiednich Świętochłowicach Pub Awers. Gdy weszli do środka zachwycili się trzypiętrowym klubem i od razu zdecydowali się otworzyć go na nowo.

- Tak ulicę Wolności, jak i ten lokal da się przywrócić do życia. I to próbujemy zrobić. Udało nam się już z pubem w Świętochłowicach. Wiemy jakie są czasy, ale wiemy też, że po każdej burzy przychodzi słońce – mówi Marcin Dombek.

Nowe otwarcie Szuflady 15 zaplanowano na najbliższą sobotę, 29 kwietnia 2023 r. O godz. 18.00 rozpocznie się dyskoteka z muzyką dla każdego (za sterami DJDIN i DJ Sobee). Zaplanowano także darmowe przekąski dla gości i promocje na barze. Będą też konkursy z nagrodami. A co później?

Dyskoteki, karaoke i muzyka na żywo

- Wiem, że to był kultowy klub i była tu muzyka na żywo. My nie możemy jednak pozostać tylko przy muzyce na żywo, bo to nie tylko hobby, ale także biznes. Doszliśmy do wniosku, że muzyka na żywo będzie, ale raz w miesiącu. Trzeba tu robić imprezy, które przyniosą nam dochody i pozwolą ten klub utrzymać – zaznacza nowy właściciel.

Muzyka na żywo będzie w jeden piątek w miesiącu. Za tydzień, 5 maja 2023 r., wystąpi Jacek Dubicki z zespołem. W czerwcu zaplanowano kolejny koncert w rockowych klimatach, a w lipcu noc hip-hopową. - Jesteśmy otwarci na wszystko, ale mam takie marzenie, że kiedyś wystąpi u nas zespół Dżem – mówi Marcin Dombek.

Poza koncertami będą dyskoteki w każdą sobotę, bo – jak mówią nowi właściciele Szuflady – ludzie w Chorzowie nie mają gdzie pójść i potańczyć. I będą to przede wszystkim muzyczne klimaty lat 90. ubiegłego wieku, ale także nowości.

Z kolei w piątki (poza tymi koncertowymi) odbywać się będą imprezy karaoke. Choć pierwszą zaplanowano wyjątkowo na wtorek, 2 maja 2023 r. Dzień wcześniej wyjątkowo odbędzie się także kolejna dyskoteka. W końcu to majówka.

Szuflada po reaktywacji będzie czynna także w tygodniu – na początek od środy. Wtedy będzie można korzystać z baru i kuchni. Nie będzie jednak typowo restauracyjnych dań, w menu królować będą burgery.

Elka wraca w majówkę Kultowa kolejka znów pojedzie nad Parkiem Śląskim

Może Cię zainteresować:

„Elka” wraca w majówkę. Kultowa kolejka znów pojedzie nad Parkiem Śląskim

Autor: Maciej Poloczek

26/04/2023

Dzień Hutnika i Florianfest w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Dzień Hutnika i Florianfest w Chorzowie. Będzie się działo

Autor: Maciej Poloczek

25/04/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon