Koncert sanah zgromadził ponad 50 tysięcy osób. Z powodu upałów jedna osoba trafiła do szpitala

Stadion Śląskim był pierwszym z trzech koncertów organizowanych w ramach trasy koncertowej sanah "Uczta nad ucztami". 15 sierpnia do Chorzowa zjechało się ponad 50 tysięcy osób. Z powodu wysokich temperatur i dużego ścisku wymagane były interwencje służb medycznych.

KMP Chorzów
Sanah koncert

Koncert sanah w Chorzowie. Ponad 50 tysięcy osób na Stadionie Śląskim

We wtorek, 15 sierpnia na Stadionie Śląskim odbył się zapowiedziany w grudniu 2022 roku koncert sanah. Wydarzenie było już trzecią dużą imprezą na Stadionie Śląskim w tym miesiącu.

- Zabezpieczali ją policjanci z różnych śląskich jednostek Policji. Jak zwykle do najważniejszych zadań mundurowych należało zapewnienie płynności ruchu drogowego oraz dbanie o bezpieczeństwo zarówno uczestników koncertu, jak i mieszkańców Chorzowa i Katowic - poinformowała komenda policji w Chorzowie.

Wydarzenie ze względu na gatunek muzyczny przebiegało spokojnej atmosferze i nie wymagało interwencji mundurowych. Niestety utrudnienia w ruchu pojawiły się na kilkanaście minut przed rozpoczęciem koncertu, gdy uczestnicy próbowali dotrzeć na stadion na ostatnią chwilę.

Problemów przysporzyły także wysokie temperatury. Po zakończonym koncercie do policjantów z chorzowskiego patrolu motocyklowego zgłosiła się kobieta informując, że jej podopieczna jest w złym stanie.

Okazało się, że wymagana będzie interwencja Zespołu Ratownictwa Medycznego. Policjanci ustalili, że wezwana karetka przyjedzie od osiedla Tysiąclecia w Katowicach, gdzie występowały największe utrudnienia w ruchu. Wykorzystując możliwość łatwiejszego poruszania się w korkach przez motocykle oraz swoje umiejętności mundurowi wyjechali karetce naprzeciw. Utorowanie drogi pozwoliło na szybszy przyjazd pogotowia do 22-latki, która trafiła do pobliskiego szpitala.

Rammstein na Stadionie Śląskim

Może Cię zainteresować:

Koncertowe lato na Stadionie Śląskim. Kto wystąpi w Chorzowie w 2023 roku?

Autor: Maciej Poloczek

23/01/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon