Kolejne nagrody dla czarnego apartamentowca z Chorzowa. Villa Reden zwycięzcą European Property Awards i Architecture MasterPrize

Villa Reden zdobyła pięć gwiazdek European Property Awards. To najwyższe wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie i oznacza, że budynek znalazł się w międzynarodowym etapie finałowym – International Property Awards. Czarny apartamentowiec z Chorzowa znalazł się też wśród zwycięzców konkursu Architecture MasterPrize 2021.

Chorzów Villa Reden 5

European Property Awards to jeden z największy i najbardziej prestiżowych konkursów w branży wnętrz i nieruchomości. Projekty oceniane są przez ponad 80 ekspertów, którzy koncentrują się na jego jakości, użytkowości, innowacyjności czy oryginalności. Villę Reden z Chorzowa oceniono w tym konkursie na pięć gwiazdek

- Jest to najwyższe wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie i dostajemy je jako jedyny budynek wielorodzinny z Polski w kategorii Architektura. Tym samym zdobywamy tytuł najlepszego budynku wielorodzinnego w Europie i awansujemy do walki o nr 1 na świecie! To dla nas olbrzymie wyróżnienie – podkreśla Maciej Franta, projektant budynku.

Czytaj także:

O najbardziej nagradzanym budynku ostatniego roku i współczesnej architekturze – rozmowa z Maciejem Frantą

Ten czarny apartamentowiec zaprojektowany przez Macieja Frantę stoi przy ul. Lwowskiej na Górze Wyzwolenia (Redena) w Chorzowie. Mieści osiem mieszkań o powierzchni od 54 do 72 m kw i sąsiaduje m.in. z zabytkowym drewnianym kościołem św. Wawrzyńca, do którego nawiązuje swoją czarną fasadą. W tym roku Villa Reden zdobyła już kilka innych nagród – World Design Awards 2021, DNA Paris Design Awards, Iconic Awards 2021 czy European Property Awards. Awansował również do finału międzynarodowego wyróżnienia The Plan Award 2021 oraz Eurasian Prize 2021. Teraz budynek z Chorzowa znalazł się także wśród zwycięzców konkursu Architecture MasterPrize 2021, w którym nagradzane są projekty w dziedzinach architektury, projektowania wnętrz i architektury krajobrazu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon