Kolejne instytucje dołączyły do akcji „Kolej na Zniżki”

Kolej na Zniżki” to ciekawa akcja promocyjna prowadzona przez Koleje Śląskie oraz podmioty województwa śląskiego. To właśnie dzięki niej, pasażerowie regionalnego przewoźnika mogą korzystać z atrakcyjnych rabatów na wstęp do wybranych placówek kulturalnych i rozrywkowych. Zasady akcji są proste - przy wejściu do danej instytucji wystarczy okazać bilet jednorazowy na przejazd pociągiem. Aby tego było mało, do akcji dołączyły kolejne obiekty kulturalno-rozrywkowe z województwa śląskiego. Naturalnie nasuwa się pytanie, o jakich miejscach dokładnie mowa? Szczegóły poniżej.

Koleje maj

„Kolej na Zniżki”, kolej na …

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach! Okazuje się, że do grona instytucji kulturalno-rozrywkowych z województwa śląskiego objętych programem „Kolej na Zniżki”, dołączyło Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Pasażerowie Kolei Śląskich, którzy odwiedzą

to niezwykłe miejsce znajdujące się na mapie województwa, będą mogli skorzystać z 50% zniżki na wstęp do muzeum, którą można wykorzystać do 31.12.2024 roku. Tak rodzi się pytanie, jakie atrakcje czekają na gości odwiedzających Muzeum w Świętochłowicach?

O Muzeum Powstań Śląskich słów kilka…

Muzeum Powstań Śląskich mieści się w zrewitalizowanym budynku dawnej komendy Policji w Świętochłowicach, a dokładniej przy ulicy Wiktora Polaka 1. Warto podkreślić, że projektantami obiektu byli Emil i Georg Zillmannowie - ci sami, którzy stworzyli unikatowe osiedle robotnicze na Nikiszowcu.

Pasażerowie Kolei Śląskich, którzy zdecydują się odwiedzić Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach będą mogli podziwiać nowoczesną, multimedialną ekspozycję, rozmieszczoną aż na czterech kondygnacjach, a co ważniejsze wyruszą w niesamowitą podróż przez historię Powstań Śląskich.

Narrator (postać fikcyjna) oprowadza widzów, prezentując główne postacie i wydarzenia, zarówno te związane z polem walki, jak i światem wielkiej polityki. Dodatkiem do wystawy są materiały tematyczne, prezentowane w salach w różnych formach, od plansz merytorycznych po interaktywne aplikacje i zabawy pogłębiające wiedzę, a także atrakcje niemultimedialne, takie jak zagadki czy możliwość odbicia odznaki powstańczej. Podczas tworzenia scenografii wykorzystano eksponaty z Muzeum Miejskiego w Świętochłowicach, co dodaje wystawie autentyczności.

„Kolej na Zniżki”, kolej na Park Śląski

Zgadza się! Kolejną instytucją, która włączyła się do akcji „Kolej na Zniżki” jest Park Śląski. Dzięki współpracy regionalnego przewoźnika oraz Parku Śląskiego posiadacze biletu Kolei Śląskich – w terminie od daty rozpoczęcia jego ważności do trzech dni roboczych od daty zakończenia jego ważności – upoważnieni są do zakupu biletu na przejazd Kolejką Elką ze zniżką w wysokości 5 zł od ceny biletu normalnego. Warto mieć na uwadze, że promocja obowiązuje do 12 grudnia 2024 roku. O czym jeszcze warto pamiętać?

Cóż, bilet Kolei Śląskich należy okazać pracownikowi obsługi Parku Śląskiego, który po jego weryfikacji aktywuje zniżkę w biletomacie – to właśnie w nim dokonuje się zakupu na przejazd kolejką Elką. Więcej informacji na temat zniżek w placówkach kulturalno-rozrywkowych na terenie województwa śląskiego można znaleźć na stronie internetowej Kolei Śląskich: www.kolejeslaskie.com/znizki/.

Kolej na Zniżki”, kolej na przygodę!
Koleje Śląskie zapraszają!
WWW | FACEBOOK | X

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon