Kibol GieKSy skazany za pobicie chorzowskiego radnego

Daniel D. ps. „Romek", członek komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964", został prawomocnie skazany za pobicie Klaudiusza Sevkovicia - chorzowskiego radnego, prezesa KPR Ruch Chorzów i gwiazdy pierwszej edycji „Big Brothera” – podała Gazeta Wyborcza. Kibol z Katowic 12 października 2022 r. zaczął odbywać karę więzienia.

fot. Śląska Policja
Daniel D zatrzymany przez policję

Jak przypomina Gazeta Wyborcza do pobicia Klaudiusza Sevkovicia doszło w sierpniu 2017 r. w katowickim klubie „Prime", gdzie bawili się kibole GieKSy. Chorzowski radny został zaatakowany w lokalu, a policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej zabezpieczyli monitoring z klubu i ustalili, że sprawcą pobicia był Daniel D.

Kibol skazany za pobicie Klaudiusza Sevkovicia

Kibol GieKSy za pobicie Klaudiusza Sevkovica został prawomocnie skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności. Musiał też zapłacić pokrzywdzonemu 3 tysiące złotych nawiązki. Początkowo miał odbywać karę w formie dozoru elektronicznego, ale sąd uchylił mu zezwolenie. Dwukrotnie wnioskował także o odroczenie kary ze względu na stan zdrowia, ale w końcu trafił za kratky.

- 12 października Daniel D. został osadzony w jednostce penitencjarnej – potwierdziła Gazecie Wyborczej sędzia Magdalena Rzaska, prezes Sądu Rejonowego Katowice Wschód.

Jak pisze Gazeta Wyborcza Daniel D. jest nie tylko członkiem komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964", ale jest także związany z grupą pseudokibiców katowickiej GieKSy o nazwie Persona Non Grata. Smaczku sprawie dodaje fakt, że stowarzyszenie „SK 1964” na swoje projekty otrzymuje dotacje z budżetu Katowic, a „Romek” – jak dodaje GW - jako członek komisji rewizyjnej czuwał nad prawidłowością wydawania tych środków.

Chorzów Poszukiwany złodziej

Może Cię zainteresować:

Chorzowska policja poszukuje złodzieja. Okradł sklep w Vendo Parku

Autor: Redakcja

16/11/2022

Chorzów Nastoletni bandyta

Może Cię zainteresować:

Nastoletni bandyta z Chorzowa zatrzymany przez policję

Autor: Redakcja

14/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon