Kibol GieKSy skazany za pobicie chorzowskiego radnego

Daniel D. ps. „Romek", członek komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964", został prawomocnie skazany za pobicie Klaudiusza Sevkovicia - chorzowskiego radnego, prezesa KPR Ruch Chorzów i gwiazdy pierwszej edycji „Big Brothera” – podała Gazeta Wyborcza. Kibol z Katowic 12 października 2022 r. zaczął odbywać karę więzienia.

fot. Śląska Policja
Daniel D zatrzymany przez policję

Jak przypomina Gazeta Wyborcza do pobicia Klaudiusza Sevkovicia doszło w sierpniu 2017 r. w katowickim klubie „Prime", gdzie bawili się kibole GieKSy. Chorzowski radny został zaatakowany w lokalu, a policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości stadionowej zabezpieczyli monitoring z klubu i ustalili, że sprawcą pobicia był Daniel D.

Kibol skazany za pobicie Klaudiusza Sevkovicia

Kibol GieKSy za pobicie Klaudiusza Sevkovica został prawomocnie skazany na 5 miesięcy pozbawienia wolności. Musiał też zapłacić pokrzywdzonemu 3 tysiące złotych nawiązki. Początkowo miał odbywać karę w formie dozoru elektronicznego, ale sąd uchylił mu zezwolenie. Dwukrotnie wnioskował także o odroczenie kary ze względu na stan zdrowia, ale w końcu trafił za kratky.

- 12 października Daniel D. został osadzony w jednostce penitencjarnej – potwierdziła Gazecie Wyborczej sędzia Magdalena Rzaska, prezes Sądu Rejonowego Katowice Wschód.

Jak pisze Gazeta Wyborcza Daniel D. jest nie tylko członkiem komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964", ale jest także związany z grupą pseudokibiców katowickiej GieKSy o nazwie Persona Non Grata. Smaczku sprawie dodaje fakt, że stowarzyszenie „SK 1964” na swoje projekty otrzymuje dotacje z budżetu Katowic, a „Romek” – jak dodaje GW - jako członek komisji rewizyjnej czuwał nad prawidłowością wydawania tych środków.

Chorzów Poszukiwany złodziej

Może Cię zainteresować:

Chorzowska policja poszukuje złodzieja. Okradł sklep w Vendo Parku

Autor: Redakcja

16/11/2022

Chorzów Nastoletni bandyta

Może Cię zainteresować:

Nastoletni bandyta z Chorzowa zatrzymany przez policję

Autor: Redakcja

14/11/2022

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzów Zatrzymano kradzionego Mercedesa

Skradziony luksusowy Mercedes i... narkotyki

Akcja CBŚP przeciw Psychofans 12

Zatrzymano kilkudziesięciu członków „Psychofans”

Chorzów Chciał wyskoczyć przez okno

Był pijany, agresywny i… chciał się zabić

Zatrzymany kierowca w Świętochłowicach

Jechał pod wpływem narkotyków przez trzy miasta

Zatrzymany sprawca podpalenia śmietników w Chorzowie

Sprawca podpalenia zatrzymany przez policję

Deszcz

Gwałtowne burze na Śląsku. Liczba interwencji PSP Chorzów

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego