Kibice rodzą się w Chorzowie. Wspólna akcja miejskiego szpitala i Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów i Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie rozpoczynają wspólną akcję pod hasłem „Kibice rodzą się w Chorzowie”. Dzieci, które przyjdą na świat w chorzowskiej porodówce, dostaną zestaw prezentów od klubu z Cichej 6.

fot. FB/Ruch Chorzów
Adler

Pamiątkowy szalik Ruchu Chorzów, karta kibica oraz darmowy bilet na pierwszy mecz przy Cichej 6 – taki zestaw prezentów trafi do dzieci urodzonych w chorzowskiej porodówce, jeżeli ich rodzice zadeklarują chęć udziału w akcji klubu i szpitala. Oprócz prezentów dla noworodków, zdjęcia dzieci - za zgodą rodziców - będą mogły trafić na łamy bezpłatnego biuletynu Ruchu Chorzów - "Niebieska eRka".

- Oczywiście drzwi naszego oddziału są szeroko otwarte dla wszystkich pań, niezależnie od miejsca zamieszkania, sympatii kibicowskiej lub jej braku. Wiemy jednak, że część naszych pacjentek kibicuje Ruchowi, a za nami wiele udanych akcji charytatywnych przeprowadzonych z klubem. Stąd pomysł na taką współpracę - tłumaczy Kamil Nowak, rzecznik prasowy Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.
Kibice rodzą się w Chorzowie
Kibice rodzą się w Chorzowie


Nowa porodówka działa w Chorzowie od 1 lipca 2021 r.

Nowy oddział ginekologiczno-położniczy działa w Zespole Szpitali Miejskich od 1 lipca 2021 r. Został uruchomiony po trzech miesiącach przerwy, gdy z prowadzenia porodówki zrezygnowała prywatna spółka Urovita. Jest tam 15 miejsc dla mam z dziećmi oraz dostęp do nowoczesnej diagnostyki (RTG, USG, Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny, PET, SPECT).

- To nowy oddział, ale z bardzo doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą. Mamy nowoczesny sprzęt, a pomieszczenia zostały zaprojektowane specjalnie pod nasze potrzeby. Mamy własnego lekarza anestezjologa, który jest dostępny dla pacjentek 24 godziny na dobę. Każda pacjentka, która nie ma przeciwskazań może otrzymać znieczulenie do porodu - mówi dr Grzegorz Fenger, kierujący oddziałem ginekologii i położnictwa w Zespole Szpitali Miejskich.

Czytaj także:

Nowa porodówka w Chorzowie już działa!

Jak podkreślają w chorzowskim szpitalu, na nowej porodówce kobieta bezpośrednio po porodzie ma zapewniony kontakt z dzieckiem. Może także liczyć poradnictwo związane z macierzyństwem, a oddział zapewnia możliwość kangurowania noworodka przez ojca.

Na oddziale ginekologiczno-położniczym znajdują się także stanowiska resuscytacyjne dla noworodków, zawierające urządzenia do ogrzewania, respirator czy kardiomonitor. Z kolei na pierwszym piętrze szpitala ulokowany został oddział neonatologii na 12 miejsc, dla wcześniaków, noworodków obserwowanych czy tych wymagających ciągłej i pośredniej opieki. Oddział wyposażony jest w 4 inkubatory i posiada 2 stanowiska intensywnej terapii.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon