Kandydat PiS na prezydenta Chorzowa oficjalnie zaprezentowany

Grzegorz Krzak będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Chorzowa. Został oficjalnie zaprezentowany w poniedziałek, 4 marca 2023 r.

fot. FB/Grzegorz Krzak
Grzegorz Krzak

Grzegorz Krzak jest chorzowskim radnym nieprzerwanie od 2006 roku. Obecnie także przewodniczącym klubu PiS w Radzie Miasta Chorzów. O tym, że będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta informowaliśmy już 23 lutego (więcej: Kandydaci na prezydenta Chorzowa. Dwóch, trzech, a może czterech?). W mediach społecznościowych Grzegorz Krzak potwierdził to kilka dni później, ale dopiero teraz został oficjalnie zaprezentowany, wraz z kandydatami na miejskich radnych z list PiS.

Nowy stadion dla Ruchu Chorzów i brak zgodny na przyjęcie imigrantów

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości już wcześniej podkreślił w mediach społecznościowych, że dwa punkty jego programu wyborczego są szczególnie istotne, to natychmiastowe rozpoczęcie budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów oraz brak zgody na ewentualne przyjęcie do miasta nielegalnych imigrantów.

W programie Grzegorza Krzaka znalazły się także m.in.: wprowadzenie stałych dyżurów prezydenta dla mieszkańców, modernizacja budynków i mieszkań komunalnych, wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców czy handlowców, rozszerzenie sieci miejskiego monitoringu czy tworzenie nowych stref zieleni. Kandydat PiS chciałby także, by miasto odkupiło budynek dawnego kina „Panorama”, w którym miałby powstać lokal związany z kulturą.

Liderami list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Rady Miasta będą: Jacek Nowak (okręg nr 1), Grzegorz Krzak (okręg nr 2), Michał Pricel (okręg nr 3) oraz Bernadeta Biskup (okręg nr 4). Do sejmiku województwa śląskiego z okręgu obejmującego Chorzów z listy PiS startować będzie m.in. była posłanka, Maria Nowak.

Czterech kandydatów na prezydenta Chorzowa

Poza Grzegorzem Krzakiem z PiS swoj start w wyborach na prezydenta Chorzowa ogłosiło już także dwóch innych kandydatów – Andrzej Kotala i Szymon Michałek. Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa od 2010 r., kandydat Platformy Obywatelskiej, który ma także poparcie ponad 20 organizacji politycznych i społecznych, w tym Nowoczesnej i Trzeciej Drogi – Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Szymon Michałek będzie startować z własnego komitetu, ale ma także poparcie partii Ślonzoki Razem i Trzeciej Drogi – Polski 2050. Swojego kandydata na prezydenta Chorzowa w środę, 6 marca 2024 r., oficjalnie zaprezentuje Ruch Autonomii Śląska. Według naszych informacji będzie to Krzysztof Szulc, działacz RAŚ od 20 lat, a w latach 2014-2018 chorzowski radny.

Ostateczną listę kandydatów na prezydenta Chorzowa poznamy po 14 marca 2024 r., bo tego dnia mija termin zgłoszeń do Państwowej Komisji Wyborczej (choć wszystko wskazuje na to, że kandydatów będzie czterech). Głosowanie odbędzie się 7 kwietnia 2024 r., a ewentualna druga tura dwa tygodnie później.

Kandydaci na prezydenta

Może Cię zainteresować:

Kandydaci na prezydenta Chorzowa. Dwóch, trzech, a może czterech?

Autor: Maciej Poloczek

23/02/2024

Porozumienie dla Chorzowa

Może Cię zainteresować:

„Porozumienie dla Chorzowa”. Andrzej Kotala szykuje się do wyborów

Autor: Maciej Poloczek

13/02/2024

Szymon Michałek z poparcie Polski 2050

Może Cię zainteresować:

Szymon Michałek, kandydat na prezydenta Chorzowa, z poparciem Polski 2050 i Ślonzoków Razem

Autor: Maciej Poloczek

31/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon