Kamienny Kasztel w Parku Śląskim dostanie nowe życie. Podpisano umowę z najemcą

Restauracja Kamienny Kasztel w Parku Śląskim ponad pięć lat temu została zniszczona przez pożar. Od tej pory zabytkowy budynek jest wyłączony z użytkowania. Teraz ma szanse na nowe życie. Zarząd Parku Śląskiego podpisał umowę z nowym najemcą, który zamierza wyremontować obiekt i prowadzić w nim restaurację.

fot. Park Śląski
Park slaski kamienny kasztel

Kamienny Kasztel to jeden z najstarszych obiektów w Parku Śląskim. Przypomina średniowieczną warownię w miniaturze i powstał już w 1953 jako Pawilon Propagandy. W swojej gastronomicznej historii kilkakrotnie zmieniał nazwy – ze Stylowej na Pod Złotym Kogutem i wreszcie na Kamienny Kasztel.

Kamienny Kasztel został zniszczony przez pożar

Restauracja została zniszczona w wyniku pożaru w 2018 roku. Spłonęły wtedy drewniane dobudówki i od tego czasu lokal nie był już użytkowany. Przez kilka lat zarząd Parku Śląskiego szukał nowego najemcy lokalu, który go odrestauruje i przywróci restaurację do życia. W końcu się udało. W czwartek, 7 marca 2024 r., poinformowano, że podpisano stosowną umowę, a nowy najmca ma stworzyć w Kamiennym Kasztelu „unikalny koncept kulinarny”.

- Nowy najemca ma doświadczenie zarówno w prowadzeniu restauracji, jak również w rewitalizacji obiektu będącego pod opieką konserwatora zabytków. Inwestor prowadzi Restaurację Tesoro Pizza&Pasta oraz Restaurację Skarbiec, które mieszczą się w zrewitalizowanej kamienicy z XVI wieku pod adresem Rynek 14 w Tarnowskich Górach – mówi Aneta Miler, rzeczniczka prasowa Parku Śląskiego.

Nowy najemca planuje remont samego obiektu, a także rozbudowę tarasu, postawienie wiaty grillowej oraz utworzenie strefy dla dzieci. Inwestycja ma się zakończyć w ciągu dwóch lat, więc pierwsi goście będą mogli odwiedzić Kamienny Kasztel wiosną 2026 roku.

Gospoda Parkowa

Może Cię zainteresować:

Zanim powstał Park Śląski była… Gospoda Parkowa. Zobaczcie jak wyglądała

Autor: Redakcja

05/03/2024

Zaginiony Park Śląski

Może Cię zainteresować:

Park zaginiony. Czego nie zobaczycie już w Parku Śląskim, a było przed laty w WPKiW

Autor: Tomasz Borówka

21/02/2024

Krokusy w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

W Parku Śląskim zakwitły krokusy. Jesienią posadzono ponad 20 tys. cebulek

Autor: Redakcja

01/03/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon