W Parku Śląskim zakwitły krokusy. Jesienią posadzono ponad 20 tys. cebulek

Wiosna w tym roku jest bardzo niecierpliwa. W Parku Śląskim można już podziwiać m.in. rozkwitające krokusy. Cebulki kwiatów zostały posadzone jesienią, a pomagały w tym dzieci ze szkół i przedszkoli znajdujących się niedaleko chorzowskiego parku.

Warto się wybrać na spacer do Parku Śląskiego. Wyjątkowo ciepły luty przyspieszył kwitnienie przebiśniegów, śnieżyc, oczarów, wawrzynków leszczyn czy olch. Wkrótce rozkwitną także forsycje oraz klony. Z kolei wzdłuż Alei Klonowej, nieopodal Hali Kapelusz, rozpościera się krokusowa oaza stworzona przez dzieci z ponad 40 okolicznych szkół i przedszkoli. W sumie jesienią posadzonych zostało ponad 20 tysięcy cebulek.

– Nie trzeba jechać daleko, żeby podziwiać przebiśniegi i krokusy. Choć na wiosnę kalendarzową musimy jeszcze poczekać, to wystarczy odwiedzić Park Śląski, żeby cieszyć się wiosenną aurą. Serdecznie zapraszamy, tym bardziej, że w rozpoczynający się weekend pogoda będzie sprzyjać spacerom wśród wiosennych kwiatów i podróżom Elką – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Jeżeli ktoś ma ochotę na podziwianie kwitnących roślin z góry, to informujemy, że 1, 2 i 3 marca 2024 r. Elka kursuje w godzinach 10.00 – 18.00.

Zaginiony Park Śląski

Może Cię zainteresować:

Park zaginiony. Czego nie zobaczycie już w Parku Śląskim, a było przed laty w WPKiW

Autor: Tomasz Borówka

21/02/2024

Park Śląski (WPKiW) w latach 50. XX wieku

Może Cię zainteresować:

Wilhelm Szewczyk uwielbiał tam spacerować. Park Śląski na zdjęciach z lat 50. XX wieku

Autor: Tomasz Borówka

12/01/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon