Jestem orędownikiem meczu Ruch – Wisła na Stadionie Śląskim – mówi Krzysztof Klimosz, były prezes stadionu, a obecnie w zarządzie województwa

- Będąc jeszcze prezesem Stadionu Śląskiego zawsze byłem za tym, żeby duże mecze na Śląsku były tam właśnie rozgrywane – mówi Krzysztof Klimosz, obecnie członek zarządu województwa śląskiego. Zaznacza, że jest orędownikiem meczu Ruch Chorzów – Wisła Kraków w Kotle Czarownic, ale największy problem jest z zabezpieczeniem bieżni. Tymczasem na Cichą nadal nie dotarł projekt umowy wynajęcia stadionu, a czasu jest coraz mniej.

fot. Stadion Śląski
Stadion Śląski

Mecz Ruch Chorzów – Wisła Kraków z pewnością będzie jednym z hitów wiosennych rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Może być także rekordowy pod względem frekwencji – pod warunkiem, że zostanie rozegrany na Stadionie Śląskim (stadion Piasta Gliwice, gdzie domowe mecze rozgrywa Ruch Chorzów ma pojemność niecałe 10 tys. widzów). Termin meczu to 22 kwietnia 2023 r., a niecałe dwa miesiące później w Kotle Czarownic odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce (DME 2023) i są obawy.

- Będąc jeszcze prezesem Stadionu Śląskiego zawsze byłem za tym, żeby duże mecze na Śląsku były tam właśnie rozgrywane. Największy problem jest z bieżnią. Nie możemy sobie pozwolić, żeby przed mistrzostwami Europy zniszczyły ją race – w Rozmowie Dnia Radia Piekary mówił Krzysztof Klimosz, były prezes Stadionu Śląskiego, a obecnie członek zarządu województwa śląskiego.

Były prezes Stadionu Śląskiego liczy na współpracę z kibicami

Krzysztof Klimosz podkreślił, że na meczu race byłyby zakazane (choć to wynika z ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych), ale – jak dodał – życie w Polsce pokazuje, że zakazy nie zawsze są przestrzegane. Bieżnie więc trzeba zabezpieczyć.

Były prezes Stadionu Śląskiego zaznaczył, że wraz z wicemarszałkiem Łukaszem Czopikiem są orędownikami meczu Ruch – Wisła w Kotle Czarownic i dopingują stadion, żeby rozmowy z w tej sprawie odbywały się w pozytywnej atmosferze. Dodał, że wierzy, iż ten mecz się tam odbędzie.

- Liczę tutaj na współpracę z kibicami. My ryzykujemy bardzo dużo – mamy podpisane umowy międzynarodowe. Zniszczona bieżnia oznacza ogromne ryzyko, że nie odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Europy. To byłaby katastrofa. Nie możemy sobie na to pozwolić – podkreślił Klimosz.

Tymczasem na Cichej nadal czekają na projekt umowy wynajęcia Stadionu Śląskiego. Po spotkaniu, które odbyło się w miniony czwartek, 9 marca, zapewniano, że porozumienie jest bliskie, a projekt umowy powinien być gotowy w ciągu tygodnia. Czasu jest coraz mniej. Imprezę masową należy zgłosić co najmniej 30 dni przed jej terminem, czyli w przypadku tego meczu do 23 marca.

Ruch Chorzów

Może Cię zainteresować:

Samorząd Chorzowa objął kolejny pakiet akcji Ruchu Chorzów. Na Cichą trafią dwa miliony złotych

Autor: Maciej Poloczek

13/03/2023

Stadion Śląski

Może Cię zainteresować:

Mecz Ruch Chorzów - Wisła Kraków na Stadionie Śląskim? Jest blisko porozumienia!

Autor: Maciej Poloczek

10/03/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion Śląski

Mecz Ruch – Wisła na Stadionie Śląskim? Blisko porozumienia!

Ruch Chorzów Wisła Kraków na Stadionie Śląskim

Mecz Ruch – Wisła na Stadionie Śląskim coraz bardziej realny

Stadion Śląski

Ruch Chorzów będzie grał na Stadionie Śląskim?

Najlepsi europejscy lekkoatleci na Stadionie Śląskim Trwają drużynowe mistrzostwa Europy

Najlepsi europejscy lekkoatleci na Stadionie Śląskim

Królowa Sportu Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Królowa Sportu. Niezwykła wystawa na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski

Ruch Chorzów na Śląskim? „Jesteśmy pełni optymizmu”

Ruch Chorzów będzie grał na stadionie Piasta Gliwice

PZPN wydał zgodę. Ruch Chorzów będzie grał w Gliwicach