Jest nowy trener Ruchu Chorzów. Kolejna „niespodzianka” na Cichej

Dzień „niespodzianek” na Cichej. W poniedziałek, 6 listopada 2023 r. około południa poinformowano, że trenerem Ruchu Chorzów przestal być Jarosław Skrobacz i rozpoczeły się spekujacje, kto może go zastąpić. Kilka godzin poźniej kolejne zaskoczenie. Nowym szkoleniowcem Niebieskich został... asystent dotychczasowego, Jan Woś.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Jan Woś

W poniedziałek, 6 listopada 2023 r., około południa władze Ruchu Chorzów poinformowały, że Jarosław Skrobacz nie jest już trenerem pierwszej drużyny. Rozpoczęły się spekulacje kto może go zastąpić. Wśród kibiców i dziennikarzy wskazywani byli m.in.: Marcin Brosz, do niedawna trener reprezentacji Polski U-19, Leszek Ojrzyński, ostatnio w Koronie Kielce oraz Janusz Niedźwiedź, ostatnio w Widzewie Łódź. Nic z tego.

- Funkcję pierwszego trenera zespołu Niebieskich objął dziś Jan Woś, dotychczasowy asystent Jarosława Skrobacza. Umowa z trenerem obowiązuje do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok – poinformował w poniedziałek wieczorem Ruch Chorzów.

Pierwszy trening pod wodzą trenera Jana Wosia odbędzie się we wtorek, 7 listopada 2023 r. W pracy pomagać mu będą Wojciech Grzyb, Adrian Gach, Ryszard Kołodziejczyk i Jakub Jarosz. Najbliższy mecz Ruch Chorzów zagra u siebie (na Stadionie Śląskim) w poniedziałek, 13 listopada 2023 r., z Radomiakiem Radom. Niebiescy z trenerem Jarosławem Skrobaczem w 13 meczach w Ekstraklasie wygrali tylko raz, mają zaledwie 8 punktów i zajmują 17 (przedostatnie) miejsce w tabeli.

Jan Woś nowym trenerem Ruchu Chorzów

Jan Woś był piłkarzem Ruchu Chorzów w latach 2001-2002. Z Niebieskimi rozegrał 55 oficjalnych spotkań i strzelił w nich 15 bramek. W czasie całej swojej kariery wystąpił ponad 300 razy na boiskach Ekstraklasy. Pracę szkoleniową rozpoczynał w 2011 r. w Skrze Częstochowa. Później prowadził także zespoły Unii Racibórz i Pniówka Pawłowice. Od 2018 r. był asystentem Jarosława Skrobacza – najpierw w GKS Jastrzębie, później w Miedzi Legnica, a od czerwca 2021 r. w Ruchu. Posiada licencję trenerską UEFA Pro.

Ruch Chorzów bez trenera Jarosław Skrobacz odchodzi

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów bez trenera. Jarosław Skrobacz odchodzi z klubu

Autor: Maciej Poloczek

06/11/2023

Powtórka meczu Widzew Ruch prawdopodobnie w połowie listopada

Może Cię zainteresować:

Powtórka meczu Widzew Łódź – Ruch Chorzów prawdopodobnie w połowie listopada

Autor: Maciej Poloczek

23/10/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon