Jest nowy trener Ruchu Chorzów. Kolejna „niespodzianka” na Cichej

Dzień „niespodzianek” na Cichej. W poniedziałek, 6 listopada 2023 r. około południa poinformowano, że trenerem Ruchu Chorzów przestal być Jarosław Skrobacz i rozpoczeły się spekujacje, kto może go zastąpić. Kilka godzin poźniej kolejne zaskoczenie. Nowym szkoleniowcem Niebieskich został... asystent dotychczasowego, Jan Woś.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Jan Woś

W poniedziałek, 6 listopada 2023 r., około południa władze Ruchu Chorzów poinformowały, że Jarosław Skrobacz nie jest już trenerem pierwszej drużyny. Rozpoczęły się spekulacje kto może go zastąpić. Wśród kibiców i dziennikarzy wskazywani byli m.in.: Marcin Brosz, do niedawna trener reprezentacji Polski U-19, Leszek Ojrzyński, ostatnio w Koronie Kielce oraz Janusz Niedźwiedź, ostatnio w Widzewie Łódź. Nic z tego.

- Funkcję pierwszego trenera zespołu Niebieskich objął dziś Jan Woś, dotychczasowy asystent Jarosława Skrobacza. Umowa z trenerem obowiązuje do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok – poinformował w poniedziałek wieczorem Ruch Chorzów.

Pierwszy trening pod wodzą trenera Jana Wosia odbędzie się we wtorek, 7 listopada 2023 r. W pracy pomagać mu będą Wojciech Grzyb, Adrian Gach, Ryszard Kołodziejczyk i Jakub Jarosz. Najbliższy mecz Ruch Chorzów zagra u siebie (na Stadionie Śląskim) w poniedziałek, 13 listopada 2023 r., z Radomiakiem Radom. Niebiescy z trenerem Jarosławem Skrobaczem w 13 meczach w Ekstraklasie wygrali tylko raz, mają zaledwie 8 punktów i zajmują 17 (przedostatnie) miejsce w tabeli.

Jan Woś nowym trenerem Ruchu Chorzów

Jan Woś był piłkarzem Ruchu Chorzów w latach 2001-2002. Z Niebieskimi rozegrał 55 oficjalnych spotkań i strzelił w nich 15 bramek. W czasie całej swojej kariery wystąpił ponad 300 razy na boiskach Ekstraklasy. Pracę szkoleniową rozpoczynał w 2011 r. w Skrze Częstochowa. Później prowadził także zespoły Unii Racibórz i Pniówka Pawłowice. Od 2018 r. był asystentem Jarosława Skrobacza – najpierw w GKS Jastrzębie, później w Miedzi Legnica, a od czerwca 2021 r. w Ruchu. Posiada licencję trenerską UEFA Pro.

Ruch Chorzów bez trenera Jarosław Skrobacz odchodzi

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów bez trenera. Jarosław Skrobacz odchodzi z klubu

Autor: Maciej Poloczek

06/11/2023

Powtórka meczu Widzew Ruch prawdopodobnie w połowie listopada

Może Cię zainteresować:

Powtórka meczu Widzew Łódź – Ruch Chorzów prawdopodobnie w połowie listopada

Autor: Maciej Poloczek

23/10/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Nowy trener ruchu chorzow

Nowy trener Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów bez trenera Jarosław Skrobacz odchodzi

Ruch Chorzów bez trenera. Jarosław Skrobacz odchodzi z klubu

Jarosław Skrobacz i Seweryn Siemianowski

Zwycięski sztab zostaje na Cichej. Będą wzmocnienia

Ruch Chorzów Podhale Nowy Targ

Wystarczyło pięć minut w końcówce spotkania

Zrzutka na wydanie kolejnej części Historii Ruchu Chorzów

Zrzutka na wydanie kolejnej części „Historii Ruchu Chorzów”

Najlepsi europejscy lekkoatleci na Stadionie Śląskim Trwają drużynowe mistrzostwa Europy

Najlepsi europejscy lekkoatleci na Stadionie Śląskim

Stadion Śląski

Ruch Chorzów na Śląskim? „Jesteśmy pełni optymizmu”