Ruch Chorzów bez trenera. Jarosław Skrobacz odchodzi z klubu

Jarosław Skrobacz nie jest już trenerem pierwszego zespołu Ruchu Chorzów – informują na Cichej. Umowa ze szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron, a klub wkrótce ma przedstawić nowego trenera Niebieskich.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów bez trenera Jarosław Skrobacz odchodzi

Jarosław Skrobacz objął drużynę Ruchu Chorzów 24 czerwca 2021 r., tuż po awansie do II ligi. Zaliczył z Niebieskimi dwa kolejne awanse i po sześciu latach przerwy wprowadził zespół z Cichej do Ekstraklasy. Jak wyliczają w klubie trener Skrobacz poprowadził Ruch Chorzów w 86 spotkaniach, w których zanotował 38 zwycięstw, 28 remisów i 20 porażek.

- Trenerowi serdecznie dziękujemy za podjęcie się misji sportowej odbudowy Ruchu, zaangażowanie w pracę, wiele chwil radości, których dostarczały nam mecze „Niebieskich”, wprowadzenie drużyny do PKO BP Ekstraklasy, ale także za bardzo dobrą współpracę nie tylko na polu sportowym. Życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. Drzwi na Cichej zawsze będą dla Trenera szeroko otwarte. Do zobaczenia! - czytamy w komunikacie klubu.

Pod wodzą Jarosława Skrobacza Ruch Chorzów w Ekstraklasie radził sobie słabo. W 13 meczach wygrał tylko raz, ma zaledwie 8 punktów i zajmuje 17 (przedostatnie) miejsce w tabeli.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon