Jest już wiceprezydent Chorzowa z rekrutacji. To Jacek Króliczek, dotychczasowy dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

Nowy prezydent Chorzowa, Szymon Michałek, ogłosił, że jednego z wiceprezydentów wybierze w drodze rekrutacji wśród urzędników z Urzędu Miasta. Słowa dotrzymał. Drugim wiceprezydentem został dotychczasowy dyrektor jednego z wydziałów w Urzędzie Miasta.

UM Chorzów
Wiceprezydenci chorzow

Drugi zastępca prezydenta miasta wybrany został w drodze rekrutacji spośród urzędników, którzy wysłali swoje CV na ogłoszony przez Urząd Miasta konkurs. Po rozmowach kwalifikacyjnych nowy prezydent Chorzowa Szymon Michałek zdecydował, że drugim wiceprezydentem będzie Jacek Króliczek, dotychczasowy dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności.

- Każdy urzędnik może złożyć CV, jeżeli ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Ważna będzie oczywiście wizja tej osoby, chęć współpracy i także kwestie osobowościowe – zapowiadał rekrutację świeżo powołany prezydent Szymon Michałek.

Obowiązki pełni już pierwsza zastępczyni prezydenta Chorzowa, Elżbieta Popielska, powołana na to stanowisko 7 maja.

- Jest specjalistką od ściągania funduszy unijnych. Ma samorządowe doświadczenie z gminy Rudziniec, gdzie była zastępcą wójta – mówi o swojej zastępczyni Szymon Michałek.

Elżbieta Popielska studiowała na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie WSB Merito i Uniwersytecie Śląskim. W serwisie LinkedIn pisze o sobie: Project Manager,Trener, Green Belt, Coach - Wojowniczka o środki unijne, które zmieniają funkcjonowanie różnych organizacji ich uczestników oraz użytkowników. Plan na przyszłość - pracować dla Richarda Bransona.

Na swoich stanowiskach, przynajmniej na razie, pozostaną skarbnik miasta – Małgorzata Kern oraz sekretarz miasta – Krzysztof Karaś.

- Przejęcie władzy musi być płynne. To są osoby, które też brały udział m.in. w tworzeniu budżetu na ten rok, więc chciałbym, żeby ściśle ze mną współpracowały. Co przyniesie przyszłość tego dziś nie jestem w stanie powiedzieć, natomiast na pewno będę się chciał otaczać ludźmi, którzy chcą ze mną współpracować na rozsądnych zasadach. Z osobami, które nie będą mnie atakowały, nie będą próbowały podstawiać mi nogi. Wiadomo, że jestem nową postacią na rynku samorządowym i może być taka pokusa, żeby wykoleić Szymona Michałka. Jeżeli będę widział, że ktoś w taki sposób postępuje, to na pewno nie będzie „zmiłuj” i będę wymieniał te osoby. Jeżeli będzie chęć współpracy, profesjonalizm, to nie widzę potrzeby, żeby robić jakieś nagłe ruchy – podkreśla Szymon Michałek.

Park slaski kanal regatowy

Może Cię zainteresować:

Kanał Regatowy i Ośrodek Sportów Wodnych w Parku Śląskim na starych zdjęciach

Autor: Redakcja

15/05/2024

Autonomiczny minibus w Parku Śląskim

Może Cię zainteresować:

Autonomiczny minibus w Parku Śląskim. Na razie na testach, ale będzie na stałe

Autor: Maciej Poloczek

14/05/2024

Ruch chorzow

Może Cię zainteresować:

Cud się nie wydarzył. Ruch Chorzów spada z Ekstraklasy!

Autor: Maciej Poloczek

12/05/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon